Доступність посилання

ТОП новини

ГАЗЕТА “НЬЮ-ЙОРК ТАЙМС” ПРОПОНУЄ АМЕРИКАНСЬКІЙ ВЛАДІ СКОРОТИТИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ УКРАЇНІ У РАЗІ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ВИБОРІВ-2004.


Газета “Нью-Йорк Таймс” пропонує американській владі скоротити фінансову допомогу Україні у разі фальсифікації президентських виборів 31 жовтня 2004 року. Про це повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Впродовж вихідних “Нью-Йорк Таймс” розмістив статтю "Отруйна політика в Україні", у якій автор запитує американців, “чи вони бува не вважають президентські вибори у США жорсткими і для порівняння нагадує про вибори в Україні, де 6 вересня чільний кандидат у президенти зник”. “Звичайно йдеться про Віктора ЮЩЕНКА, який опинився у Віденській лікарні, де лікарі виявили, що його несподіване отруєння спричинене речовинами не властивими для харчів. Відтак, штаб кандидата у Президенти назвав отруєння замахом на життя Віктора ЮЩЕНКА, пише “Нью-Йорк Таймс”.

“Президент Леонід КУЧМА, який підтримує головного опонента пана В.ЮЩЕНКА висміяв звинувачення у брудній грі. Заступник президентської адміністрації навіть порадив помічникам В.ЮЩЕНКА куштувати його їжу як у середньовіччі. Державні засоби масової інформації натякали, що у В.ЮЩЕНКА міг бути інфаркт чи параліч, який можливо вплине на його спроможність працювати”, - цитує Бі-Бі-Сі “Нью-Йорк Таймс”.

“Нью-Йорк Таймс” зазначає, “що звинувачення у замаху на життя може і мали б видаватися перебільшенням, якби не загальний контекст виборів. Хоча непопулярний Л.КУЧМА не переобирається на третій термін, у квітні він заявив, що не залишить політичного життя, і відтоді активно підтримує в боротьбі за президентську посаду прем''єр-міністра Віктора ЯНУКОВИЧА. Часопис зазначає, що адміністрація Д.БУША попри власні передвиборчі турботи “не повинна ігнорувати вибори в Україні”.

При цьому американська газета зауважила, що “зацікавлення США в Україні зрозуміле. Та країна розміщена між розширеним Євросоюзом та Росією, і від 1991 року офіційний Київ несамовито витанцьовував між двома полюсами. Попри усі негаразди, Україна досягла помітних змін у військовій, економічній та соціальній сферах, меншою мірою у політичній, але при цьому Київ тримав обидва фланги відносно задоволеними”.

Часопис зазначає, “що за 13 років Україна скоротила військо з мільйона до трьохсот тисяч, позбулася ядерної зброї і здобула цивільного міністра оборони. До того ж Київ встановив офіційні відносини з НАТО, куди прагне приєднатися, і бере участь в миротворчих операціях у Іраку, Косово, Боснії та Афганістані”.

“Українська економіка, - пише “Нью-Йорк Таймс”, - зросла за минулий рік на 8 відсотків, а у попередні роки відповідно на 4 та на 9 відсотків. При таких позитивних військових та економічних змінах та жвавому соціальному житті українських міст, звинувачення у протягування підозрілих конституційних змін і тим більше підозри в отруєнні чільного кандидата у президенти викликають занепокоєння”.

“Контрольовані владою ЗМІ в Україні домінують агітацією за прем''єра В.ЯНУКОВИЧА, і багато хто вважає, що вибори призначені на 31 жовтня не матимуть остаточного результату і вимагатимуть другого туру. Хоча адміністрація Д.БУША була уважною, аби не відштовхнути Л.КУЧМУ в обійми Росії, необхідно простежити аби він не чіплявся за свою владу. Будь-які спроби фальсифікації виборів слід обумовити скороченням допомоги, яку отримує Україна щороку від США.

Америка також може сприяти вступові у СОТ та НАТО, куди прагне Україна, але слід при цьому наголошувати, що попри геополітичну важливість Вашингтон не закриватиме очі на фундаментальні принципи, як от вільні і справедливі вибори”, - наголошує “Нью-Йорк Таймс”.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG