Доступність посилання

ТОП новини

Студенти івано-франківських вузів провели символічну акцію підтримки свого колеги.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 28 вересня 2004 - Студенти івано-франківських університетів провели символічну акцію підтримки свого колеги Дмитра Романюка, який на минулому тижні кинув яйцем у прем’єр-міністра кандидата у президенти Віктора Януковича. Студенти здійснили символічне покладання квітів до одного з пам’ятників у центрі Івано-Франківська.

Студенти прикарпатських вищих навчальних закладів вирішили заявити про свою солідарність із Дмитром Романюком. Нагадаємо, що саме цей юнак, студент Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, минулого тижня кинув яйцем у прем’єр-міністра, кандидата на посаду Президента Віктора Януковича. Це стало причиною чергового скандалу, який вибухнув під час передвиборчої кампанії.

Студенти вирішили здійснити символічне покладання квітів до пам’ятника яйцю-писанці, що на одній з центральних площ Івано-Франківська перед міською ратушею. Цей дещо іронічний жест студенти пояснювали тим, що затримання їхнього колеги Дмитра Романюка і його утримування у слідчому ізоляторі – це неадекватна реакція влади на дії 17-літнього хлопця.

Один з організаторів акції Дмитро Чуйко про мету акції заявив наступне:

“Ця акція сьогодні проводиться в першу чергу тому, що ми виражаємо свою підтримку Дмитрові Романюку як людині добрій, хорошій, яку ми добре знаємо. Ця акція має символічний характер. Ми хочемо показати, що ми не згодні з тим, що за одне куряче яйце Дмитра притягають до кримінальної відповідальності”.

Під час покладання квітів студенти наголошували, що кримінальна справа проти Дмитра Романюка ще не закрита. Водночас із притаманним молоді гумором у своїх промовах юнаки та дівчата наголошували, що курячий теракт готувався на Прикарпатті вже давно. Хоча б тому, що саме тут упродовж століть розписують яйця-писанки. Саме тут збудовано єдиний у світі музей писанки. Отож не випадково була обрана зброя для політичної боротьби – куряче яйце.

Сучасні студенти виявились також достатньо юридично грамотними. На площу разом з ними прийшов професійний юрист, який уважно стежив, щоб уся акція відбувалася в межах закону. Усе, що відбувалося на площі перед ратушею, юрист-консультант Незалежного прес-центру Андрій Романчук прокоментував наступним чином:

“Очевидно, що юридичних підстав для переслідування цих молодих людей у вузах немає. Студенти висловили свою думку, на що вони мають право, гарантоване Конституцією України. Насправді те, що вчинив їхній колега у п’ятницю, це звичайний адміністративний проступок, а не кримінальний злочин, за ким порушена кримінальна справа щодо цього хлопця”.

Журналістів, свідків акції, яку проводили студенти, об’єднувала думка, що скандал довкола кидання яйцем у прем’єр-міністра усе більше набуває ознак абсурду і молодь перша відчула це.
XS
SM
MD
LG