Доступність посилання

ТОП новини

Виборче право –також право заробітчан. Міжнародна Організація з Міграції.


Марія Щур

Прага, 28 вересня 2004 – Міжнародна Організація з Міграції готова допомогти з організацією виборів Президента України за кордоном, якщо український уряд звернеться з таким проханням. Про це заявив в інтерв’ю радіо «Свобода» представник Міжнародної Організації з Міграції у Молдові по закінченню дводенної конференції з питань врегулювання трудової міграції зі Східної Європи, що закінчилася у вівторок у Кишиневі.

Трудова міграція з країн колишнього Радянського Союзу сягнула таких масштабів, що для вирішення проблеми потрібне її детальне вивчення і у самих цих країнах, і там, куди прямують трудові мігранти, вважають учасники дводенної наради в Молдовській столиці. Тому Міжнародна Організація з Міграції, яка разом з Організацією з Безпеки і Співпраці в Європі організувала регіональний семінар, пропонує розпочати зі збору даних.

Особливу проблему в цьому питанні становить нелегальна міграція, говорить голова місії Міжнародної Організації з Міграції у Молдові Аллан Фрідман:

«Щодо легальної міграції даних є багато. Ми знаємо, хто виїжджає, чи вони мають дозвіл на роботу, і так далі. А от щодо нелегальної міграції - виникають серйозні проблеми. У такій країні, як Молдова, де я перебуваю, ми знаємо, що цифри є високими, але надійних даних про те, скільки ж є нелегальних робітників, ми не маємо. Проте зараз ми вже почали збір цієї інформації».

За словами Аллана Фрідмана, це тривалий та дорогий процес, у якому мають взяти участь не лише держави колишнього Радянського Союзу, з яких походять трудові мігранти, але і Європейського Союзу, куди вони у більшості прямують, та недержавні міжнародні організації, такі як ОБСЄ та Міжнародна Організація з Міграції.

Остання виступає за те, щоб легалізувати потоки нелегальної міграції і закликає уряди до підписання міжнародних угод, спрямованих на це. Так за сприяння організації, Україна вже підписала низку угод із середземноморськими країнами Європи про працевлаштування своїх громадян. Міжнародна Організація з Міграції також намагається захищати права мігрантів. А до цих прав належить і виборче право.

На запитання радіо «Свобода», як Міжнародна Організація з Міграції може посприяти реалізації цього права українців за кордоном, Аллан Фрідман відповів:

«Якщо український уряд, чи молдовський уряд захоче втілити якусь політику щодо своїх трудових мігрантів, які працюють за кордоном, наприклад, вони б захотіли заохотити участь мігрантів у виборах, Міжнародна Організація з Міграцію була б дуже щаслива допомогти в організації цього, бо це належить до завдань організації забезпечувати права мігрантів».

Щоправда, представник Міжнародної Організації з Міграції так і не зміг пригадати жодного подібного звернення. Як зазначають аналітики, більшість урядів не зацікавлені у тому, щоб їхні заробітчани голосували, бо не сподіваються на підтримку людей, які були змушені шукати кращих заробітків за кордоном.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG