Доступність посилання

ТОП новини

Двоє французьких паломників у Києві.


Тарас Марусик

Київ, 28 вересня 2004 - До столиці України прибули двоє французьких паломників, які за п’яти з половиною місяців здійснили піший перехід з Франції в Україну, пройшовши загалом 4000 кілометрів через 9 країн Європи.

Про своє свого унікальне паломництво Клавдія і Робер Местелани розповіли сьогодні моєму колезі Тарасові Марусику в київській студії радіо “Свобода”.

Подружжя Местеланів вирушили у пішу подорож 12 квітня цього року з містечка Везле, знаменитого своїм монастирем. Це їхнє п’яте паломництво. Клавдія і Робер зустрілися в 1997 році дорогою до іспанської Компостели, відомого місця паломництва. Напередодні Робер, полковник французької армії, втратив свою першу дружину. Вона хворіла на рак.

Клавдія, з якою Робер побрався пізніше – зі Швейцарії. Їхньою шлюбною подорожжю стала проща до Лурду взимку 1998 року.

Під час паломництва до Києва Робер і Клавдія Местелани пройшли Швейцарію Німеччину, Австрію, Угорщину, Словаччину, Чехію і Польщу. На моє запитання, коли вони вирішили здійснити це унікальне паломництво, Робер Местелан відповів:

“Це сталося досить несподівано. Прийнявши близько до серця минулорічний заклик Папи Римського Івана Павла ІІ про служіння християнській Європі, християнським цінностям, ми з Клавдією хотіли щось зробити. Але що ми можемо? Ми слабкі, ніхто нас не знає. І тоді ми згадали Старий Заповіт, згадали, як малий Давид подужав богатиря Голіата за допомогою камінця з потоку. І ми вирішили пройти через країни Східної Європи, які стали членами європейської сім’ї, пішки молячись”

Своє паломництво “Дорога Європи” подружжя Местеланів не завершило Польщею, а продовжило ходу до України, тому що для них Україна – частина Європи і вона дає їм додатковий урок духовності.

Своїм паломництвом з Франції до України подружжя Местеланів прагне об’єднати двох святих – покровителів Європи: Святого Бенуа (Бенедикта) на заході і Святих Кирила та Методія на сході в єдину Європу. Говорить Клавдія Местелан:

“Щоб, як просить цього Святий Отець, Європа дихала двома легенями і щоб одним голосом звертатися до Бога”.

Робер Местелан каже, що ідея єдиної Європи була проголошена трьома християнами – Конрадом Аденауером, Ґаспері і Робером Шуманом:

“А тепер ми є свідками ослаблення християн, яких повністю розчавили фінансисти. Ми закликаємо християн випростатися, голосно виявити свою віру в Бога. Христос – єдина надія Європи”

Клавдія і Робер Местелани, які пройшли 4000 кілометрів дорогами Європи, по поверненні з Києва планують провести низку “круглих столів” і прес-конференцій у Франції, а також написати книжку про це унікальне паломництво. До речі, вони вже видали дві книжки за матеріалами їхніх попередніх прощ.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG