Доступність посилання

ТОП новини

Окремi iнформацiйнi агентства цими днями повiдомляли, що в Сербiї пiдроздiл сербської полiцiї замикає коло довкола генерала Ратка Младича, колишнього командувача збройних сил боснiйських сербiв, котрого Мiжнародний трибунал звинувачує в скоєннi воєнних злочинiв. Офiцiйнi джерела досi не пiдтвердили повідомлень.


Михайло Рамач

Белград, 30 вересня 2004 – Зашморг затягується. Пiд таким заголовком белградськi газети повiдомляють про операцiю, яку, нiбито, в центральнiй Сербiї проводить антитерористичний пiдроздiл полiцiї з метою затримати Младича. Окремi з них навiть висловлюють припущення, що генерала вже затримали та, що влада чекає вiдповiдний момент для оприлюднення офiцiйної iнформацiї. Проте кореспондент державного телебачення з мiста Валєво, в околицi котрого Младич свого часу купив хату з пасiкою, передає, що там жодної полiцейської акцiї не було, що розшукуваного не бачили вже три роки.

Близька до уряду газета “Полiтика” пише, що в розшуковi Младича беруть участь і закордоннi спецслужби та експерти НАТО. Вiйськовий коментатор газети стверджує, що в генерала є окрема команда диверсантiв, котра має завдання заплутати служби, якi його розшукують. Ця команда час вiд часу розповсюджує фальшиву iнформацiю, на пiдставi якої його розшукують в таких мiсцевостях, де вiн нiколи не перебував. А урядовцi пiсля кожної акцiї стверджують, що генерала в Сербiї немає.

Щодо колишнього вождя боснiйських сербiв Радована Караджича “Полiтика” стверджує, що вiн змiнив вигляд пластичною операцiєю. Через це спецслужби нiбито розшукують не його, а осiб, якi ймовiрно зустрiчаються iз ним. Газета додає, що Караджич через це часто мiняє особистих охоронцiв та, що наймає лише таких, у кого немає полiцейського досьє.

Добре поiнформований автор статтi нагадує, що офiцiйного повiдомлення щодо Младича не слiд чекати до недiлi, коли має вiдбутися другий тур мунiципальних виборiв. А наступного тижня до Белграда прибуде Карла дель Понте, головний прокурор Трибуналу з воєнних злочинiв. Невiдомо, чи її приїзд пов’язаний iз секретними операцiями спецслужб, про якi офiцiйно нiхто нiчого не згадує. Щоправда, не надходило й офiцiйних спростувань. Саме на пiдставi цього оглядачi припускають, що без вогню диму не буває.
XS
SM
MD
LG