Доступність посилання

ТОП новини

Нове зростання цін на нафту в світі, в Україні ціни утримуються адміністративно.


Марія Щур

Прага, 29 вересня 2004 – Світові ціни на нафту цими днями сягнули свого історичного максимуму – 50 доларів за барель. Проте, коли аналітики порівнюють нинішні ціни з нафтовою кризою 1970-х років, то вони зазначають, що з поправкою на інфляцію тодішні ціни мали б відповідати нинішнім 80 доларам за барель. З іншого боку, поганою новиною для споживачів є те, що західні експерти не прогнозують швидкого зменшення цін. Натомість в Україні штаб кандидата від влади запевняє, що незабаром ціни на пальне впадуть.

Подолання психологічного бар’єру в 50 доларів за барель нафти, хоч і не було неочікуваним, та все ж справило сильне враження на ринок. Президент картелю нафтоекспортуючих країн, міністр енергетики Індонезії Пурномо Юсджантро навіть мусив заспокоювати громадськість тим, що ціни не відбивають реальної ситуації на ринку.

«Ми визнаємо, що нинішні ціни на нафту не диктуються засадничими умовами на ринку. Тим не менше, міністри країн ОПЕК проводитимуть консультації для того, щоб заспокоїти ринок», - заявив індонезійський міністр у середу в Джакарті.

На думку лондонського аналітика Ґевіна Найта, нинішній пік ціни на нафту є «надбавкою за ризик», тобто від 10 до 15 доларів в ціні нафти пояснюється побоюванням того, що щось несподіване і погане може статися: наприклад, терористичний акт чи зрив поставок:

«Сьогоднішня ціна базується на побоюваннях короткотермінових ризиків, таких як політичні заворушення в Нігерії чи проблеми з російським “Юкосом”. Крім того, говорять, що американські запаси нафти значно зменшилися внаслідок руйнівного буревію».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG