Доступність посилання

ТОП новини

Розрив між Ющенком та Януковичем залишається незмінним?


Марина Пирожук

Київ, 29 вересня 2004 - Розрив між основними кандидатами президентських перегонів Віктором Ющенком та Віктором Януковичем залишається незмінним і становить у першому турі - майже 7%, а в другому – близько 8%. Такі дані сьогодні оприлюднили провідні українські соціологічні служби.

Згідно опитувань, найбільше виборців збирається проголосувати у першому турі за Віктора Ющенка - таких майже 35%. Другим за кількістю голосів йде –Віктор Янукович, якого готові підтримати 27,7% .

У відповідності до результатів опитування Ющенко і Янукович залишаються фаворитами виборчих перегонів. Петра Симоненка у першому турі готові підтримати майже 7%, Олександра Мороза близько 6%. Трохи більше ніж 1% виборців збираються проголосувати за Наталю Вітренко. Решта кандидатів не набирає навіть 1%.

Якби вибори відбулися наприкінці вересня, то у першому турі Віктор Ющенко набрав би найбільше голосів у Західному регіоні ( 71%) та 41 у Центральному. До Януковича найбільше тяжіє виборців у Східному регіоні – таких там 48% та 34% у Південному. Загалом же соціологи не відзначають суттєвих змін у рейтингах основних кандидатів у президенти, зате констатують значні зміни в інших показниках.

Говорить директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів.

Ілько Кучерів: “З наближенням виборчої кампанії більше тих, хто знають, коли будуть вибори – 70%. Змінилося те, що все більше і більше бажаючих проголосувати. Значить, ми можемо прогнозувати явку десь на рівні 75%. Зросла участь тих, хто каже, що їх участь у виборах може змінити щось змінити в державі. Тобто зросло усвідомлення рішення громадян голосувати.

Що не змінилося, то це дистанція між кандидатами. У І і ІІ турі різниця між кандидатами на рівні 7-8%. Однозначно буде ІІ тур виборів і ніхто не візьметься сказати, хто переможе в ІІ турі”.


Водночас, згідно соцопитувань, в разі, якщо до другого туру вийдуть Ющенко та Янукович, то за Ющенка б проголосували 43,5% виборців, за Віктора Януковича – майже 40%. Ще 8% мають намір проголосувати проти обох кандидатів, не підуть на вибори, згідно опитувань менше 2%, а більше 10% ще досі не визначилися.

Соціологи також стверджують, що історія з отруєнням Ющенка не позначиться на його рейтингу. Про те, чи вплине підвищення пенсій на рейтинг кандидата від влади, соціологи поки не можуть сказати точно.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG