Доступність посилання

ТОП новини

Громадська організація українців у Польщі хоче допомогти громадянам України обрати свого Президента.


Володимир Павлів

Варшава, 30 вересня 2004 – Днями у Варшаві оголошено про створення громадської ініціативи під назвою “Наш вибір – Україна”. Членами-засновниками ініціативи стала група переважно молодих громадян України, котрі навчаються чи працюють у польській столиці. Діяльність ініціативи спрямована на те, щоб інформувати українських заробітчан у Польщі, котрі хотіли б узяти участь у виборах Президента України, де і як це можна зробити.

За різними даними, на сьогодні в Польщі може перебувати від 50 до 120 тисяч громадян України. Значна частина з них, як свідчить досвід спілкування та деяких соціологічних досліджень, хотіла б проголосувати на президентських виборах. Однак деякі не знають, як це зробити, а деякі просто бояться, оскільки працюють у Польщі нелегально. Переконати їх у тому, що участь у виборах не матиме жодних негативних наслідків, є одним із найважливіших завдань ініціативи “Наш вибір – Україна”, говорить голова ініціативи, тернопільчанин, викладач Варшавського університету Ростислав Крамар:

«Перше, що треба донести до їхнього відома, це те, що участь у виборах не загрожує жодними наслідками з боку якихось державних карних установ. Тому що побутує така думка серед громадян, котрі не стоять на консульському обліку, серед громадян, котрі мають прострочені візи, що, прийшовши на виборчу дільницю і подавши свої дані, вони тим самим ніби можуть наразитися на якусь небезпеку».

Українські громадяни в Польщі зможуть проголосувати на чотирьох виборчих дільницях, котрі створені на основі консульських установ, тобто у Варшаві, Ґданьську, Кракові та Люблині. Однак значна частина українців мешкає далеко від цих місць, інколи на віддалі й ста кілометрів. Дійти до них із відповідною інформацією є другим завданням новоствореної ініціативи:

«Ми вже склали попередній план проведення зустрічей в інших містах. Хочу наголосити тут на тому, що в цьому велику допомогу маємо з боку Об’єднання українців Польщі, котре сприяє нам і своїми контактами, і своїми приміщеннями – без цього було би набагато складніше. Хочу сказати також, що плануємо незадовго перед виборами масовий захід у столиці, у Варшаві – попередньо ми його назвали так: мітинг на підтримку нашого кандидата».

На запитання, ким буде цей кандидат, Ростислав Крамар відіслав нас до результатів опитування, проведеного нещодавно київським Інститутом євроатлантичної співпраці. Згідно з даними цього опитування, майже 76 % українців, що мешкають і працюють поза межами України, готові віддати свій голос на підтримку Віктора Ющенка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG