Доступність посилання

ТОП новини

ВИСВІТЛЕННЯ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ НА РОСІЙСЬКИХ КАНАЛАХ ВЕДЕТЬСЯ В СТИЛІ МОРАЛЬНОГО ЗНИЩЕННЯ ОДНОГО З КАНДИДАТІВ – ПОЛІТОЛОГ.


Російський політолог і публіцист, директор Московського Центру стратегічних досліджень Андрій ПІОНТКОВСЬКИЙ вважає, що висвітлення президентських виборів в Україні на російських каналах ведеться в стилі морального знищення одного з кандидатів.

Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН на тему: „Вибори в Україні, російський вплив і перспективи російсько-українських відносин”.

Політолог сказав, що його “абсолютно не задовольняє, як російські державні телеканали висвітлюють українські вибори. Висвітлення виборів на російських каналах ведеться в такому традиційному для останнього десятиріччя в Росії стилі морального знищення одного з кандидатів. Це навіть не радянський стиль. Це новий, дуже оригінальний, сформований стиль російських політтехнологів, які творчо об''єднали кращі досягнення заходів КДБ і американський політтехнологічний інструментарій та іміджеві ходи».

За його словами, “почалося це на російських виборах 1996 року, але класичний приклад, який увійде до всіх підручників політтехнології – це вибори 1999-го року в Росії, коли нікому не відомий урядовець став в очах суспільства не тільки найбільш виграшним кандидатом у президенти, але й героєм нації. Паралельно морально знищувалися інші кандидати. Не дивно, що за цими розробками стоять одні й ті самі люди”. А.ПІОНТКОВСЬКИЙ стверджує, що до цих людей належить російський політолог Гліб ПАВЛОВСЬКИЙ.

За його словами, в Україні Г.ПАВЛОВСЬКИЙ “у Москві намагається вселити російському політичному бомонду і тій частині кремлівської адміністрації, з якою ще зберіг зв''язки, думку про те, що він тут захищає найважливіші зовнішньополітичні інтереси Росії, і взагалі її існування. Стиль Г.ПАВЛОВСЬКОГО дуже простий – вибори подаються як якийсь Армагеддон – останній бій Добра і Зла, в якому б''ються проамериканський кандидат Віктор ЮЩЕНКО і проросійський Віктор ЯНУКОВИЧ, і для Росії перемога В.ЮЩЕНКА є смертельною небезпекою. Тоді США на чолі з дружиною В.ЮЩЕНКА будуть вже біля воріт Росії. Ось приблизно в такому плані висвітлюються вибори”.

На думку А.ПІОНТКОВСЬКОГО, “це не має нічого спільного з дійсністю: ні В.ЮЩЕНКО не є проамериканським кандидатом, ні В.ЯНУКОВИЧ не є проросійським кандидатом. Вони обидва – проукраїнські кандидати, що відстоюють кожен своє бачення розвитку України.

При цьому А.ПІОНТКОВСЬКИЙ зазначив, що не перебільшував би впливу російських каналів на результат українських виборів. “Так, в Україні, і це природно й зрозуміло, більшість населення має найкращі почуття до Росії як держави. І, традиційно, глава Російської держави – президент Володимир ПУТІН - сприймається в цілому позитивно, і тому команда Г.ПАВЛОВСЬКОГО всіма засобами прагне або “вичавити” з В.ПУТІНА якусь явну підтримку В.ЯНУКОВИЧА, або зобразити, що така підтримка має місце, що, за оцінками соціологів, може додати кандидату від влади, напевно, 2-3% додаткових голосів.

Напевно, це для нього дуже важливо, але поки відношення в Москві не таке просте, як це представляється тими двома каналами російського телебачення, що так активно віщають на Україну”, - сказав А.ПІОНТКОВСЬКИЙ. Політолог також сказав, що висвітлення російськими каналами виборів в Україні – це “висвітлення по Г.ПАВЛОВСЬКОМУ”.

Він вважає, що В.ПУТІН нейтрально ставиться до кандидатів у президенти України, і явно не підтримуватиме В.ЯНУКОВИЧА до першого туру виборів. Після першого туру, вважає А.ПІОНТКОВСЬКИЙ, все залежатиме від розриву між кандидатами. Якщо розрив не перевищить декілька відсотків, то на В.ПУТІНА здійснюватиметься тиск з метою підтримати В.ЯНУКОВИЧА.

А.ПІОНТКОВСЬКИЙ також зазначив, що незадоволений сьогоднішнім форматом відносин Росії і України, і назвав ці відносини “нескінченно фальшивими”. “В останнє десятиріччя ми проходимо приблизно один і той самий процес. І в Росії, і в Україні сформувалися дуже схожі соціально-економічні системи. Їх називають по-різному: кланово-олігархічні, сімейні, напівкримінальні, державний капіталізм тощо. Системоутворюючою рисою цього явища є повне злиття грошей і влади. Відповідно, така економічна система не могла не породити, як свою надбудову, достатньо авторитарну політичну систему”, - вважає політолог.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG