Доступність посилання

ТОП новини
21 Вересень 2018, Київ 03:02

Президент Сербiї Борис Тадич закликав сербiв у Косовi не бойкотувати парламентськи вибори в провiнцiї, якi призначенi на 23 жовтня. Тоді як уряд Воїслава Коштуницi та Сербська православна церква закликають їх не брати участi у виборах. Президент Тадич висловив протилежну вiд влади думку i стосовно співробітництва із Міжнародним трибуналом з воєнних злочинiв.


Белград, 7 жовтня 2004 – Президент Сербiї Борис Тадич звернувся до громадян пiсля розмов, якi вiн та голова уряду Воїслав Коштуниця у вiвторок окремо вели з керiвниками Європейського союзу Хав’єром Соланою та Крисом Патеном. Тадич зазначив, що звертається з нагоди четвертої рiчницi скинення режиму Слободана Милошевича. Цiєї рiчницi влада Коштуницi не вiдзначала, оскiльки вона править за пiдтримки Милошевичевих соцiалiстiв.

У Тадича вперше виникли суперечки із виконавчою владою у двох питаннях. Вiн закликав косовських сербiв не бойкотувати парламентськi вибори. За його словами, представники мiжнародного спiвтовариства надали гарантiї, що сербська меншина пiсля виборiв матиме право сформувати свої органи влади, свою полiцiю, суди, службу охорони здоров’я та освiту.

А влада Коштуницi за пiдтримки православної церковної iєрархiї та ультранацiоналiстiв обумовлює участь сербiв у виборах наданням повної автономiї сербським округам у провiнцiї.

Тадич вiдверто розiйшовся з Коштуницею й щодо спiвробiтництва з Гаазьким трибуналом. Вiн попередив, що усi обвинувачені повиннi постати перед судом і доводити свою невинність. Уряд повинен дотримуватися законiв та своїх обов’язкiв в iнтересi стабiльностi та майбутнього держави, зазначив президент i додав:

“У разi, якщо влада не спроможна робити це, то вона повинна відповідати. Народ обрав нас і вимагає вiд , щоб ми ухвалювали вiдповiдальнi рішення, незважаючи на їхню важкiсть і неприємнiсть для нас”.

Оглядачi на пiдставi таких слiв президента роблять висновок, що Тадич вимагатиме вiдставки правоцентристської влади у разi, якщо вона вiдкине його вимоги.

Коштуниця досi не вiдреагував. А ультранацiоналiсти заявили про намiр розпочати процес iмпiчменту президента. Вони обвинувачують його в зрадi нацiональних iнтересiв.

Recommended

XS
SM
MD
LG