Доступність посилання

ТОП новини

КЕРІВНИКИ ІМІ ТА ФОНДУ “ДЕМІНІЦІАТИВИ” ВВАЖАЮТЬ, ЩО ОПИТУВАННЯ, ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЯКОГО РЕЙТИНГИ ЮЩЕНКА ТА ЯНУКОВИЧА ЗРІВНЯЛИСЯ, ПРОВЕДЕНО НЕКОРЕКТНО.


Керівники Інституту масової інформації та Фонду “Демократичні ініціативи” Сергій ТАРАН і Ілько КУЧЕРІВ вважають що соціологічне опитування, за результатами якого рейтинги кандидатів на пост Президента України Віктора ЮЩЕНКА та Віктора ЯНУКОВИЧА зрівнялися, проведено “некоректно” і є “прикладом маніпуляції соціологічної думки”.

Про це вони заявили сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За словами С.ТАРАНА, проаналізувавши опитувальний лист соціологічного опитування, яке наприкінці вересні провели Київський міжнародний інститут соціології та Центр “Соціс”, він та І.КУЧЕРІВ дійшли висновку, що анкету “було складено некоректно”, тому що всі попередні питання в ній “мимоволі підштовхували респондентів до того, що крім В.ЯНУКОВИЧА, голосувати більше нема за кого”. До такої думки, фактично, не залишаючи іншого вибору, зазначив С.ТАРАН, респондента поступово підведе формулювання запитань, їх зміст і послідовність.

За словами С.ТАРАНА, ситуація, коли інтерв’юєр несвідомо примушує респондента відповідати за певною схемою - є технологія, яка дозволяє маніпулювати думкою виборців.

Можна припустити, продовжив він, що не всі піддадуться на цю маніпулятивну технологію, але “якщо навіть один з десяти респондентів піддасться цьому, то це вже дасть 10 відсотків на користь того чи іншого кандидата...”

Як повідомляв УНІАН, 5 жовтня Київський міжнародний інститут соціології і Центром соціальних і політичних досліджень “Соціс” оприлюднили результати спільного дослідження, за яким, 31,5% українців готові у першому турі проголосувати за Віктора ЮЩЕНКА, 30,6% - за Віктора ЯНУКОВИЧА.

Якщо до другого туру вийдуть В.ЮЩЕНКО і В.ЯНУКОВИЧ, то за лідера “Нашої України” готові проголосувати 38,2% опитаних, за прем''єр-міністра – 37,5%, а проти обох – 6,8% (рейтинги В.ЮЩЕНКО і В.ЯНУКОВИЧА статистично значуще не відрізняються).

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG