Доступність посилання

ТОП новини

Кандидат на пост Президента України Олександр Яковенко пообіцяв ліквідувати інститут президентства у разі своєї перемоги на виборах. Звісно, якщо буде сформований “нормальний” (тобто, винятково мажоритарний) парламент.


Леся Кленович

Запоріжжя, 11 жовтня 2004 - Свої шанси на перемогу у президентських виборах Олександр Яковенко оцінює об’єктивно: “Шансів на перемогу нема,” – так розпочав зустріч із запорізькими журналістами кандидат від альтернативної компартії.

“Однак, ми вже перемогли,” – додав Яковенко. Підставою для цієї заяви слугували певні слова підтримки КПРС з боку електорату, почуті лідером партії під час його передвиборчого турне.

Балотуватися ж на пост глави держави Олександра Яковенка спонукало те, що жодна з програм нинішніх кандидатів, на його думку, не враховує інтересів пересічних українців.

О. Яковенко: “Інтереси робочих, простих людей, селян, інтелігенції, молоді, по суті, декларуються, але ніхто не збирається їх виконувати”.

Навіть ідейних братів – лідерів КПУ та СПУ – Яковенко вважає не опозицією, а новою політичною елітою, а відтак називає їх зрадниками, за що обіцяє ніколи не вибачати колишнім “партай-геноссе”. Про двох реальних лідерів передвиборчих перегонів Яковенко висловився суто “по-марксистськи”:

О. Яковенко: “Є представник імперіалістів, є представник нинішніх сучасних капіталістів, доморощений буржуа. Для нас, комуністів, і один, і другий одним миром мазані. З класових позицій – це наші політичні супротивники”.

У разі потреби Олександр Яковенко готовий до революційних заходів, оскільки вважає революцію не військовим переворотом, а, насамперед, прогресивним кроком вперед (на відміну від його ідейних попередників минулого століття).

Попри таку, здавалося б, безкомпромісну позицію, лідер КПРС вже визначився, за кого віддасть свій голос на нинішніх виборах:

О. Яковенко: “З двох зол” сьогодні Янукович – найбільш підготовлений, він пройшов господарчу роботу, він був на радянській роботі і таке інше... А що Ющенко, так, предметно? Бухгалтер. Що далі? Банк. Що далі? Розмови?..”

Олександр Яковенко зазначив, що йому достеменно відомо, чим займався нинішній прем’єр Янукович на світанку своєї адміністративної кар’єри, оскільки обидва вони – вихідці з містечка Єнакієве. Зрештою, не словом, а ділом, вважає Яковенко, треба доводити свою відповідність президентському посту.

О. Яковенко: “От я сьогодні бачу, як би там не казали, але я бачу: у донецької групи є воля. Вони намагаються робити. Кого задавили, кого поставили на цьому, але є якийсь рух”.

На такій оптимістичній ноті кандидат від КПРС завершив свою зустріч з представниками запорізьких ЗМІ, не забувши дорікнути журналістам стосовно продажності усіх українських мас-медіа.
XS
SM
MD
LG