Доступність посилання

ТОП новини

У Москві провели з''їзд на підтримку Віктора Януковича.


Віталій Портников

Москва, 8 жовтня 2004 – У Москві зібралися понад тисяча представників деяких громадських організацій українців у Росії, щоб висловити підтримку кандидату у президенти і нинішньому українському прем`єрові Віктору Януковичу. Цей з''їзд пройшов під гаслом "Росія-Україна: ми разом".

Першу людину, яку я зустрів у фойє Колонного залу російського Будинку спілок був лідер російських комуністів Геннадій Зюганов.

Я запитав у Геннадія Зюганова, чим пояснюється його присутність на заході, де підтримують Віктора Януковича, в той час як російські комуністи виступають на підтримку іншого кандидата - Петра Симоненка.

Однак, як бачимо, це не завадило російському комуністичному лідеру відвідати цей з’їзд, на якому ,окрім нього, було чимало відомих осіб. Тут треба назвати і голову Ради федерації верхньої палати російських федеральних зборів Сергія Миронова, голову АП президента Росії Дмитра Медвєдєва, мера Москви Юрія Лужкова, віце-спікера російської Держдуми Артура Чілінгарова, виконавчого секретаря СНД Володимира Рушайла.

А головував на цьому форумі Олег Бакланов, колишній секретар ЦК КПРС, який зажив собі політичної слави участю у спробі державного заколоту 1991 року. Тоді Олег Бакланов був членом ГКЧП і одним з тих, хто ізолював президента Радянського Союзу Михайла Горбачова.

А тепер він голова товариства у зв’язках між Україною і РФ, і в цій ролі проводив з’їзд на підтримку прем’єр-міністра України, кандидата на посаду президента Віктора Януковича. Олег Бакланов:

“Сьогодні Янукович саме та людина, яка показує, наскільки влада буде ефективною, наскільки вона може бути доступною і підконтрольною народу”.

Голова Ради федерації Сергій Миронов у виступі заявив:

“Сьогодні в Росії живе і працює кілька мільйонів українців. Їхній внесок в економіку і культуру Росії важко переоцінити. Я знаю, що українці, які живуть у Росії, позитивно ставляться до пропозиції запровадити подвійне українсько-російське громадянство. Воно могло б поліпшити становище українців, які живуть і працюють в Росії”.

Віктор Янукович також був присутній на цьому з’їзді По-перше, він подякував всім, хто зібрався в цьому залі за підтримку його кандидатури:

“Я вам безмежно вдячний за цю зустріч і людську підтримку, яку ви мені надаєте тут, в Росії. Я впевнений, що ті зв’язки, котрі у нас і вас збереглися між нашими державами, будуть жити вічно”.

І було чимало важливих тез у виступі. Так Віктор Янукович знову сказав, що запровадження в Україні подвійного громадянства є питанням найближчого майбутнього. Він висловився за те, щоб російська мова мала саме той статус, який має українська мова в Україні.

Ще Віктор Янукович підкреслив, що виступає за позаблоковий статус України. Однак наголосив, що неможливо будувати системну безпеку без такої держави, як Росія. І Україна разом із цим не може ігнорувати Європу і має дивитися на те ,як будують європейську систему безпеки.

“Україна має бути позаблоковою державою, однак вирішувати це має український народ”, - наголосив Віктор Янукович.

А голова донецького земляцтва Микола Луньов закликав всіх підтримати кандидатуру Віктора Януковича на президентських виборах в Україні. Була схвалена відповідна постанова цього з’їзду українських громадських організацій в Росії.

Об`єднання українців у Росії та інші українські громадські організації в цьому з’їзді участі не брали. Вони вважають таке зібрання втручанням у внутрішні справи України.

Брали участь тільки донецьке земляцтво і Товариство дружби України і Росії, що, однак, не завадило надіслати вітання цьому з’їзду і президенту Росії Володимиру Путіну, і голові Держдуми Борису Гризлову, а голові Ради федерації Сергію Миронову, як ми бачимо, особисто з’явитися на форум.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG