Доступність посилання

ТОП новини

13- го жовтня Дніпропетровщину відвілав Віктор Янукович.


Михайло Снігур

Прихильники у Капулівці
Дніпропетровськ, 13 жовтня 2004 - У перебігу поїздки Віктор Янукович відвідав Дніпропетровськ, Нікополь, Орджонікідзе і побував на могилі кошового отамана Івана Сірка у Капулівці.

У Дніпропетровську він взяв участь у зустрічі ділових кіл Дніпропетровщини і Донеччини, на якій обговорені питання взаємодії підприємств і підприємців обох областей. Наслідком зустрічі став меморандум про ухвалення угоди строком на 10 років. Згідно з угодою буде створена спільна комісія у складі промисловців і підприємців, які працюють у гірничометалургійній галузі, і робота підприємств ГМК координуватиметься обласними державними адміністраціями.

До такого кроку Кабінет міністрів і держадміністрації обох областей змусили низка дисбалансів у виробничих відносинах підприємств, що належать різним фінансово-промисловим групам. На цю зустріч попри те, що були запрошені, не з’явилися президент науково-виробничої групи “Інтерпайп” Віктор Пінчук, власник компанії “Сістем Капітал Менеджмент” Рінат Ахметов і співвласник фінансово-промислової групи “Приват” Ігор Коломойський. З керівників і власників фінансово-промислових груп двох областей був присутній лише голова ради директорів Індустріального Союзу Донбасу Сергій Тарута.

Чим пояснюються таке ігнорування – несприйняттям Віктора Януковича як кандидата на посаду президента, чи саме тими суперечностями, подолати які намагалися учасники зустрічі, сказати складно.

На прес-конференції після зустрічі підприємців Віктор Янукович крім економічної тематики заторкнув і питання свооєї передвиборчої агітації:

В. Янукович
“Мені зовсім непотрібно, щоб на кожному перехресті там був лозунг, що ми вітаємо... Мені хотілося б, щоб наші громадяни мали можливість підійти, як кажуть, розумом і серцем до дня голосування і визначились, як кажуть, самі у своєму майбутньому. Тому у мене ставлення до, як кажуть, коли є перебільшення з цього питання, я вважаю, воно грає проти. Тому я завжди про це казав і зараз кажу – будь ласка, познімайте ці лозунги, вони мені особисто непотрібні. Але, якщо рекламні агентства і штаби працюють, то що, мені за ними ганятися?“

Зустрічі з виборцями Віктор Янукович мав на Нікопольському ферросплавному заводі, на центральних майданах Нікополя і Орджонікідзе і біля могили Івана Сірка. Усюди вистачало прапорів Партії Регіонів, СДПУ(о), Народної Аграрної партії і Трудової України. На могилі Сірка були зібрані близько двох тисяч людей, у Нікополі – до 7-ми – 8-ми тисяч. У Нікополі в ніч перед приїздом Януковича був затриманий міліцією і звинувачений у хуліганстві та спротивї міліції колишнії народний депутат і колишній міський голова Нікополя Костянтин Лященко, котрий є довіреною особою Віктора Ющенка. Як повідомив сам пан Лященко, суд визнав звинувачення проти нього безпідставними.

До Орджонікідзе для участі у зустрічі з Віктором Януковичем були завезені студенти трьох дніпропетровських вищих навчальних закладів, що створювали частину натовпу, до Капулівки – працівники бюджетних організацій і навчальних закладів Кривого Рога. У натовпі ходили дівчата, що запитували людей, які вони мають нагальні потреби, записували скарги і побажання, обіцяючи, що протягом двох тижнів Кабінетом Міністрів це буде розглянуте та що скаржники отримають вичерпні відповіді. Ті ж дівчата роздавали листівки, у яких були розділи “За” і “Проти”, за що і проти чого виступає Віктор Янукович. А виступає він проти експлуатації України та ліквідації національної економіки під виглядом вступу у Євросоюз, поділу України по кордону 1939 року, вступу до НАТО і управління державою іззовні.

Виступом Віктора Януковича перед виборцями Нікополя завершився його візит на Дніпропетровщину. А сам виступ завершився дуетом із Таїсією Повалій. ( Звучить пісня “Пісня про рушник” у виконанні Т. Повалій і В. Януковича).
XS
SM
MD
LG