Доступність посилання

ТОП новини

Якщо вибори чесні, то немає підґрунтя для акцій непокори – Ян Маринус Вірсма.


Тарас Марусик

Київ, 18 жовтня 2004 року - “Результати президентських виборів в Україні матимуть визначальний вплив на відносини між Україною та Євросоюзом”, - заявив на прес-конференції в Києві депутат Європарламенту, заступник голови Партії європейських соціалістів Ян Маринус Вірсма. Разом з тим він підкреслив, що не проводить агітаційної кампанії за того чи іншого кандидата.

Ян Маринус Вірсма висловив сподівання, що новообраний Президент України не лише підтвердить наміри України з приводу її членства в Євросоюзі, але й розпочне ті перетворення в державі, які наблизять Україну до цього, зробивши передусім двосторонні відносини вигідними і добросусідськими.

Говорячи про майбутні вибори, депутат Європарламенту сказав, що не займається проведенням агітаційної кампанії за того чи іншого кандидата на посаду Президента України.

Ті ж виборці, які прагнуть до Європи і бачать Україну в Євросоюзі, на думку Яна Маринуса Вірсми, знають, за якого кандидата слід проголосувати.

Відповідаючи на запитання, як реагуватимуть євроструктури на акції непокори, які можуть спалахнути після виборів, Ян Маринус Вірсма зазначив: якщо вибори чесні та прозорі, то немає жодного підґрунтя для акцій непокори.

“На прикладі Нідерландів видно: якщо виборці вважають, що під час виборів були якісь нечесні дії, то я можу впевнено сказати, що вони вийдуть на демонстрацію. Думаю, таке ж може бути і в Україні. Однак маю враження, що цього у вас не станеться, хоча не виключаю подібного під час голосування. Можете побачити це на прикладі панів Милошевича і Шеварнадзе",- сказав Ян Маринус Вірсма.

Коментуючи результати виборів у Верховну Раду Білорусі і референдум про можливість балотування Олександра Лукашенка на третій термін, депутат Європарламенту Ян Маринус Вірсма сказав, що в Білорусі не було жодного обговорення:

“Білорусам просто сказали, що в них буде союз із Росією”.

Ян Маринус Вірсма зазначив, що Олександрові Лукашенку вдалося переконати людей, що взагалі існує лише одна система управління державою: система Лукашенка. Зробити це, за його словами, Президентові Білорусі було не важко, оскільки він контролює всі ЗМІ.

Ян Маринус Вірсма: “Я дуже розчарований результатами референдуму у Білорусі, але ці результати не стали для мене несподіванкою”.

Ян Маринус Вірсма двічі був відповідальним за місію спостерігачів у Білорусі, тому він може порівняти, як проходять передвиборчі процеси в Україні та Білорусі:

“Відчувається дуже велика різниця , в позитивному сенсі, для України. І я сподіваюся, що так буде і надалі”.

Тим часом 19 жовтня Європейський суд з прав людини починає розгляд справи “Мельниченко проти України”. Майор Микола Мельниченко не погоджується з тим, що його заява про включення в список Соціалістичної партії України на парламентських виборах 2002 року була відхилена на тій підставі, що він начебто не надав точної інформації про своє місцеперебування.

“Чи стане Микола Мельниченко народним депутатом України в разі виграшу ним згаданого позову?” – запитав я присутнього на прес-конференції члена фракції Соцпартії у Верховній Раді України Віталія Шибка.

“Для честі нашої фракції ми повинні розглянути це питання, тому що воно дійсно мало місце і було ініційоване нами, і ми не можемо просто так залишити його без розгляду. Тому видно, що це буде рішення фракції, яке ми повинні стосовно Мельниченка застосувати” ,- сказав Віталій Шибко.

Він нагадав, що Микола Мельниченко був 15-им у списку Соцпартії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG