Доступність посилання

ТОП новини

У Києві готуються до розгону демонстрацій протесту проти нечесних виборів, інформує “Financial Times”.


Марія Щур

Прага, 19 жовтня 2004 – Українська передвиборча кампанія є об’єктом постійної уваги західних засобів масової інформації. У вівторок британський діловий щоденник “Financial Times” інформує своїх читачів про те, що українська міліція готова до застосування нових методів розгону демонстрацій проти нечесних виборів. Тим часом американський сенатор на сторінках газети "Washington Post" закликає Америку та Європу чітко показати перспективи Україні в разі, якщо вона залишиться на демократичному шляху розвитку, і небезпеку для певних осіб в її керівництві, які заважатимуть розвитку демократії в Україні.

Попередження про можливе застосування нових безпечних для здоров’я методів розгону демонстрацій озвучив заступник міністра внутрішніх справ та шеф київської міліції Олександр Міленін. Як повідомляє газета “Financial Times”, методи ухвалені Міністерством охорони здоров’я України, як такі, що не становлять небезпеки для здоров’я.

Надійшло це попередження у той час, коли влада почала переслідування та арешти активістів молодіжної організації «Пора», яка виступає за підтримку кандидата на посаду Президента Віктора Ющенка. Кореспондент газети зауважує, що попередження міліції та звинувачення у тероризмі, висунуті молодіжному об’єднанню, свідчать про збільшення напруги в боротьбі за найвищу державну посаду в Україні.

Тим часом американських сенатор Джон Маккейн на сторінках газети “Washington Post” говорить, що весь світ стежитиме за перебігом виборів в Україні, які, на його думку, «визначать політичну долю, міжнародну орієнтацію та демократичні запоруки життєво важливої країни». Важливість, на думку сенатора-респубіканця з Арізони, полягає не у тому, якого кандидата оберуть українці, а у тому, чи Україна залишатиметься демократичною країною.

На думку сенатора, останні події, такі, як переслідування опозиції за допомогою податкової поліції, блокування передвиборчої кампанії, закриття доступу до засобів масової інформації, залякування кандидатів та їхніх прихильників, небезпечні тим, що якщо політичні права українців зазнають утисків, то це неминуче призведе до погіршення стосунків з Україною Європи та Америки і повернення України до російської орбіти.

Сполучені Штати та Європа, на думку сенатора Маккейна, повинні показати українському керівництву чітку перспективу для України в тісніших стосунках із заходом та майбутньому членстві в НАТО та ЄС.

«Українські офіційні особи, - пише американський сенатор, - повинні зрозуміти, що на цих виборах йдеться не лише про майбутнє їхньої країни. Ïхня власна репутація та можливість займатися бізнесом також є в небезпеці».

У випадку фальсифікацій виборів, США та Європа повинні припинити видавати візи відповідальним за ці дії, вважає сенатор. І цими санкціями не потрібно обмежуватись. Якщо українське керівництво хоче, щоб їхня країна рухалася у напрямку Білорусі, то до них буде і ставлення як до керівника Білорусі, якого вважають міжнародною парією.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG