Доступність посилання

ТОП новини
21 Вересень 2018, Київ 03:53

Голова Івано-Франківського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка заявляє про те, що готується спроба зриву виборів.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 19 жовтня 2004 – Голова Івано-Франківського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка заявив, що на Прикарпатті не готові до роботи значна кількість виборчих дільничих комісій. Вони формувались переважно адміністративним способом, і частина членів комісій відмовляються в них працювати. Не сформовано остаточно ще й списків виборців. Усе це, на переконання обласного виборчого штабу Віктора Ющенка, є своєрідною підготовкою до зриву виборів.

Можливість чесно та безперешкодно здійснити своє волевиявлення під час виборів Президента – одна з норм, які гарантує громадянам України Конституція. Про це невипадково нагадав представникам місцевих мас-медіа голова Івано-Франківського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Зіновій Шкутяк. Він заявив, що, згідно з інформацією, якою володіє обласний штаб “Нашої України”, зараз робиться все для того, щоб зірвати вибори.

Особливо це стосується формування дільничих виборчих комісій. З цього приводу Зіновій Шкутяк наголосив:

“Ми маємо сьогодні масу інформації про те, що дільничі виборчі комісії ще не приступили до роботи. Дільничі виборчі комісії громіздкі, в одному випадку. В іншому випадку, сформовані по мінімуму і не відповідають нормам, так як громадяни відмовляються працювати у зв”язку з тим, що вони не писали заяв. Вони не хотіли працювати в дільничих виборчих комісіях. Формування дільничих виборчих комісій переважно йшло адміністративним способом”.

Окрім хаосу, який панує у формуванні значної частини виборчих дільничих комісій, і відповідної їхньої непрацездатності, ще до кінця не сформовано списки виборців. Зіновій Шкутяк звернувся через журналістів до мешканців реґіону, щоб вони особисто перевіряли свої прізвища у списках для того, щоб у день виборів не виявилось, що вони, їхні сім”ї, сусіди не внесені до списків тих, хто голосуватиме. Голова обласного передвиборчого штабу Віктора Ющенка наголосив, що все це робиться провладними політичними силами свідомо:

“Тому в нас є велика тривога про те, що це навіть вигідно декому. Знаючи про те, що тут ряд кандидатів одержать мінімальну кількість голосів, дехто робить усе для того, щоб не сформувати дільничі виборчі комісії, а не сформувавши їх, зробивши непрацездатними, зірвати вибори”.

Зіновій Шкутяк також повідомив журналістам, що на Прикарпаття прибуде не менше 10 потягів зі спостерігачами зі Східної України. Він попросив сприймати їх як помічників, які зроблять усе для того, щоб вибори відбулися чесно і без перешкод, водночас зауваживши, що серед цих спостерігачів, ймовірно, можуть бути люди, які мають зовсім іншу мету, ніж спостереження за виборами.

Голова івано-франківського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка заявив, що в разі здійснення якихось провокацій уже готуються відповідні передбачені законом заходи. Завершуючи прес-конференцію, Зіновій Шкутяк закликав усіх галичан прийти на вибори, незважаючи ні на що, проголосувати, здійснити свій передбачений Конституцією вибір, а журналістів відповідно упродовж дня працювати на виборчих дільницях, фіксуючи найменші порушення та запобігаючи їм.
XS
SM
MD
LG