Доступність посилання

ТОП новини

Наклад спецвипуску "Вечірніх Вістей" дніпропетровська міліція досі тримає під арештом.


Михайло Снігур

Міліція біля складу
Дніпропетровськ, 21 жовтня 2004 - Радіо Свобода вже розповідало про арешт у Дніпропетровську накладу 131-го числа газети “Вечірні Вісті” і кольорових вкладок до неї. Рішенням київського Печерського районного суду від 6 жовтня розповсюдження цього числа газети за заявою Партії Регіонів було заборонене. 13-го жовтня апеляційним судом Києва це рішення скасоване. Проте наклад газети досі залишається під арештом. З Дніпропетровська повідомляє МихайлоСнігур.

830 тисяч примірників “Вечірніх Вістей” і півмільйона примірників кольорових вкладок з зображенням Юлії Тимошенко і Віктора Ющенка, текст на яких за визначенням Київського апеляційного суду не має агітаційного змісту, попри рішення суду про скасування заборони на їх розповсюдження обласній організації партії “Батьківщина” не повернені.

З цього приводу головою обласної організації “Батьківщини” Віктором Ужвою проведена пресконференція.

Віктор Ужва
На пресконференції Віктор Ужва повідомив, що усі звернення організації партії до прокуратури, керівників обласного управління МВС та до Кіровського районного суду не допомогли розв’язати ситуацію. Ці інстанції готові прореагувати у визначений законом місячний термін. Обласну організацію “Батьківщини” це не влаштовує. “Це направлене на те, щоб тягнути час, а потім, пройдуть вибори, повернути продукцію і вибачитись”. Разом із газетами та кольоровими вкладками до них Кіровським районним відділом Управління з боротьби з економічними злочинами вилучені і інструкції для спостерігачів на виборах.

Біля складу, де зберігаються газети, який навіть не опечатаний, цілодобово чатує міліція. Двері складу підперті автомобілем.

Чергова спроба забрати газети була безрезультатною. Біля складу представників “Батьківщини”, правників і журналістів зустріли заступник начальника міського управління МВС Володимир Сідлецький і співробітники Центру громадських зв’язків обласного управління МВС.

Владислав Андрущенко
Розмова біля складу. Правник Владислав Андрущенко: "Ви у власника опечатали майно. Згідно з законом ви мусили скласти про це протокол у трьох примірниках і віддати один власнику, що у нього це вилучене, опечатане. Чому не виконана ця норма закону?". Владислав Андрущенко сказав, що відсутність у власника примірника протоколу вилучення майна не дозволяє оскаржити дії міліції у суді.

Міліціонери відповіли, що до власника претензій немає, що претензії пред’явлені типографії з приводу неспівпадіння вихідних даних газети і кількості наявних примірників. Віктор Ужва пояснив, що на складі знаходяться два різних видання – україномовне і російськомовне, які мають відповідний наклад і на які є усі супровідні документи. Відповідь була – “Ми охороняємо речові докази”.

Олексій Щербатов
Начальник Центру громадських зв’язків Олексій Щербатов: “До газети “Вечірні Вісті” міліція претензій не має ані щодо змісту матеріалів ані з якихось інших питань. Ми маємо претензії до типографії, яка видала газету і додаток до неї у тому плані, що за фактом знаходження тут набагато більшої кількості примірників газети і додатку, ніж вказане у вихідних даних видання. Це передбачає відповідну адміністративну відповідальність. Типографія, що надрукувала ці видання, знаходиться у Києві. Міліція зібрала матеріали і згідно з законом відправила їх столичним колегам для розбору з даного питання. Після отримання цих матеріалів буде ухвалене відповідне рішення. Жодних політичних дій з боку міліції тут немає” – заявив начальник Центру громадських зв’язків обласного управління МВС Олексій Щербатов.

Попри те голова обласної організації партії “Батьківщина” Віктор Ужва вважає, що дніпропетровська міліція виконує політичне замовлення, про що він і заявив пресі.
XS
SM
MD
LG