Доступність посилання

ТОП новини

В Белградi у недiлю невiдомi скоїли замах на одного бiзнесмена. Поранення отримав полiцейський, який був його особистим охоронцем. Виявилося, що це не виняток: люди, якi перебувають поза законом, часто наймають працiвникiв МВС.


Михайло Рамач

Белград, 28 жовтня 2004 – Сербських мафіозі звичайно вбивають на магiстралi неподалiк столицi. Технологiя завжди та сама, зауважують правоохоронці. Вбивцi наздоганяють машину iз жертвою, стрiляють з автоматiв i втiкають. Через пiвгодини пiдпалюють машину, якою їхали, i щезають, невiдомо куди.

Так сталося i у недiлю. Невiдомi стрiляли в Андрiя Драшковича, бiзнесмена з об’ємистим полiцейським досьє. Загинув один охоронець, двоє отримали поранення. Мiж ними був і один професiйний полiцейський. У вiвторок полiцiя затримала колону з трьох машин. Їзда трьома машинами – також частина ритуалу мафiї. Затриманого захищало троє полiцейських iз службовими посвiдченнями та револьверами. Усiх вiдразу затримали.

Генеральний iнспектор МВС Владимир Божович заявив, що триває ретельна перевiрка , що буде вжито заходiв проти усiх полiцейських, котрi додаткову платню, в кiлька разiв вищу вiд державної, заробляють, як найманцi приватних осiб. Таких є, за його словами, чимало.

Експерти пояснюють, що люди, якi перебувають поза законом, часто наймають полiцейських. Адже йдеться про професiоналiв, якi вмiють реагувати у випадку будь-якої небезпеки. Ще важливiше те, що вони мають право носити зброю та що в них є полiцейськi посвiдчення. Звичайно, в них є й iнформацiї щодо полiцейських планiв, якi вони продають своїм приватним працедавцям.

Не одна полiцейська акцiя, пише преса, закiнчилася через те, що розшукуваних супроводжували професiонали, котрi попросили своїх колег не втручатися.

Енергiйний iнспектор Божович оголосив вiйну корупцiї та iншим видам порушення закону в полiцiї. У воєннi дев’яностi роки полiцiя стала, так би мовити, державою в державi. Тодiшнiй режим вимагав вiд полiцейських лише беззастережної лояльності. А залишав поза увагою участь тих лояльних службовців у контрабанді, рекеті, залякуванні опозиціонерів тощо.

Отож спостерігачі не виключають, що до вбивства прем’єра Зорана Джинджича могли бути причетнi окремi працiвники спецполiцiї. Через це сербськi оглядачi зазначають, що перед iнспектором Божовичем та нинiшнiм урядом нелегке завдання: приборкати тих, хто досi був недоторканним.
XS
SM
MD
LG