Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі експерти: на Україну чекає перерозподіл політичної та економічної влади.


Надія Кандиба

Німеччина, 28 жовтня 2004 - Незалежно від результатів президентських виборів, Україні навряд чи вдасться зберегти статус- кво. Такого висновку дійшли експерти німецького Фонду Конрада Аденауера в дослідженні “Жодних табу в нерівній виборчій боротьбі”. Отже, країні не уникнути перерозподілу влади як в політиці, так і в економіці.

Перемога кандидата від влади Віктора Януковича, на думку експертів Фонду Конрада Аденауера, може стати початком відчутного перерозподілу влади на користь донецької групи. Адже саме її представником вважається нинішній прем”єр-міністр. Дніпропетровська та київська групи вже сьогодні із занепокоєнням стежать за посиленням влади конкурентів з Донецька.

Якщо Янукович переможе завдяки масивним маніпуляціям, тоді західні експерти не виключають, що країні доведеться рахуватися із санкціями. “Хоча повна міжнародна ізоляція є малореальною, але погрози з боку американського Конгресу слід розглядати, як серйозний сигнал для українських можновладців”, - зазначається в дослідженні експертів Фонду Конрада Аденауера.

На їхню думку, сьогоднішні еліти та економічні групи в Україні вже з економічних причин не можуть бути зацікавленими в ізоляції. Отже, роблять висновок аналітики, коаліція, на яку спирається Янукович, не є такою монолітною, як здається на перший погляд. Експерти звертають увагу на те, що в політичних та економічних групах сьогодні можна спостерігати рух, який свідчить про пошук такого кандидата, який би найменше шкодив їм та їхнім інтересам, і від якого вони могли б мати найбільшу підтримку. “Але також перемога Ющенка несе з собою чимало ризиків”, - говориться в дослідженні.

Як зазначають експерти, він також розуміє, що йому ніколи не стати президентом без фінансової та організаційної підтримки з боку потужних фінансових кіл. У зв’язку з цим, наголошується в дослідженні Фонду Конрада Аденауера, невідомо, чи знайде він достатньо сил для того, щоб протистояти прагненню свого оточення до перерозподілу власності чи буде готовий до компромісу з олігархами, а чи зможе ефективно боротися з корупцією.

Відповідь на запитання про те, чи жителі вірять, що Ющенко впорається з такими геркулесовими завданнями, повинні дати вибори, результати яких нині дуже важко передбачити. “Звичайно, за умов, що вибори взагалі відбудуться”, - наголошується в дослідженні німецького Фонду Конрада Аденауера.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG