Доступність посилання

ТОП новини

Радикальна зміна складу литовського Сейму – близько 60 % депутатів будуть новаками в політиці.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 29 жовтня 2004 — За результатами вже другого туру парламентських виборів у Литві, зі 141 депутата литовського Сейму залишатиметься лише близько 60 дотеперішніх парламентаріїв. Таким чином, у новому парламенті більшість депутатів будуть новаками в політиці.

А оскільки ні одна партія чи коаліція з шістьох, які потрапили до нового Сейму, не отримала більше половини депутатських місць, то протягом мабуть кількох тижнів триватимуть партійні переговори щодо складу майбутньої владної коаліції.

Поки що продовжує працювати старий парламент. На думку дотеперішнього спікера Сейму Артураса Паулускаса, новакам у Сеймі доведеться вчитися:

“Перейти на зовсім новий простір чи ділянку праці нелегко. Тому я вважаю, що на початку більший об’єм праці припаде на старих депутатів, які вже знають і статут, і принципи формування Сейму. Але ті, котрі захочуть учитися та пізнати, що повинен робити в парламенті член Сейму, мабуть навчаться. Вважаю, що перше засідання може відбутися близько середини листопада. Президент скликає Сейм, це його компетенція”

Як і очікувалося, перше місце за кількістю депутатських крісел отримала створена минулого року Партія праці на чолі з найбагатшим мільйонером-депутатом Віктором Успаських – 39 місць зі 141.

Владна донині коаліція Бразаускаса та Паулаускаса (соціал-демократів та соціал-лібералів) зайняла друге місце і матиме 31 представника в новому Сеймі. 25 депутатів вибрано від Союзу батьківщини (консерваторів), 18 – від Союзу центра й лібералів, 11 депутатів має коаліція Р.Паксаса “За порядок та справедливість”, 10 осіб буде з Союзу партій Селян та Нової демократії на чолі з Казимірою Прунскене. Також обрано двох депутатів – членів партії поляків у Литві, яка зветься “Polska akcja wyborcza”.

Поки що міжпартійні переговори лише почалися, тому ніхто у Вільнюсі не може сказати, яку владну коаліцію буде створено та хто буде в опозиції.
XS
SM
MD
LG