Доступність посилання

ТОП новини

Про нові мовні ініціативи Віктора Януковича та його штабу.


Тарас Марусик

2 листопада 2004 року

Тарас Марусик

На черзі – наша постійна рубрика, присвячена мовним питанням. В минулій передачі йшлося про мовну карту в президентських перегонах, про нові мовні ініціативи Віктора Януковича та його штабу.

Матеріал почну з повідомлення інтернет-видання “Обком” про поїздку Віктора Януковича минулого тижня в Коростень Житомирської области, де він мав зустріч з виборцями. Розмова відбулася на одній із площ Коростеня.

83-річний місцевий пенсіонер запитав прем’єр-міністра, на якій підставі той оголосив, що російська мова стане в Україні державною?

Інтернет-видання “Обком”: “Тут є корінна нація – українці. А мова – основна ознака нації. Зникає мова – зникає нація... А я не хочу, щоб зникла українська мова”.

На це Віктор Янукович відповів, що вона не зникає, а друга державна мова була і буде. “Запам’ятайте це!” – сказав він.

Уривок діалогу

Віктор Янукович

Послухайте мене.

Пенсіонер

Якщо прийдеться, зброю візьмемо у руки.

Віктор Янукович

Послухай.

Пенсіонер

Мені 83 роки, я візьму автомат і піду.

Віктор Янукович

Таких, як ти, - багато.

Пенсіонер

Він назвав мене “ти”!

Віктор Янукович

Заберіть його на х..й .

Тарас Марусик

Отже, 83-річний пенсіонер пообіцяв зброєю захищати право української мови на життя. А Віктор Янукович паралельно говорив: “Послухай! Послухай! Таких, як ти, – багато!”

Те, що Янукович назвав людину похилого віку на “ти”, обурило його. Як повідомляє інтернет-видання “Обком”, решта пенсіонерів почали вигукувати й інші підступні запитання, через які прем’єрові остаточно увірвався терпець. Він попросив свою охорону: “Забєрітє єво на х...й!”

Звичайно, ці три букви, на які прем’єр-міністр великої поки що європейської держави послав 83-річного ветерана, я озвучувати не буду.

А тим часом керівник центрального виборчого штабу Віктора Януковича Сергій Тигипко 1 листопада заявив про намір у стислі терміни закріпити законами ініціативи кандидата про офіційний статус російської мови та подвійне громадянство.

Він наголосив, що депутати вже розробили і подали до Верховної Ради законопроект, який, зокрема, передбачає можливість навчання дітей у школі та викладання у вищих навчальних закладах російською мовою за бажанням студентів, а також можливість громадян спілкуватися із владою російською мовою.

Ось як на моє прохання прокоментував це голова парламентського комітету з питань культури та духовности Лесь Танюк.

Лесь Танюк

Тигіпко продовжує ці ж провокативні акти розподілу України на захід і на схід. Абсолютно кожному депутату зрозуміло, що ніякий закон не може бути проведений хоча б з тієї причини, що його шеф прем’єр-міністр Янукович послав інший закон в парламент, де є одна державна українська мова.

На скільки я розумію, під час виборів він відкликає цей закон. А це довга історія, зрозуміло, що за цей тиждень не може бути ні обговорено, ні прийнято, ні навіть розглянуто на комітеті. Для цього потрібен час.

Сам той факт, що це робиться між першими виборами і другими, говорить про чисто пропагандистський характер цієї акції. Колись Гебельс говорив, що перед виборами можете говорити все абсолютно: лисому обіцяйте волосся, безполому – яйця… Вибачте на слові, та так саме говорив Гебельс.

Тарас Марусик

Лесь Танюк вважає, що з обіцянок підвищити пенсії, надати статус державної російській, тощо нічого путнього не вийде.

На сьогодні все. Зустрінемося в четвер у рубриці “А мова – як море!”.
XS
SM
MD
LG