Доступність посилання

ТОП новини

ЄС не подобаються вибори в Україні, а передвиборчий візит Путіна до Києва там не коментують.


Славко Волинський

Брюссель, 2 листопада 2004 р.

Європейський Союз погоджується з висновками ОБСЄ про те, що вибори в Україні не відповідали міжнародним демократичним стандартам.

У Брюсселі у вівторок розпочалася сесія Ради міністрів ЄС. Міністр закордонних справ Нідерландів Бернар Боот, який нині є головою Ради міністрів ЄС під час прес–конференції довів до відома журналістів позицію Євросоюзу щодо ходу президентських виборів в Україні. Пан Боот був лаконічним. Він сказав:

“ЄС розчарований тим, що президентські вибори в Україні не були чесними і вільними”.

А в заяві, яку оприлюднили у Брюсселі напередодні мовиться, що ЄС констатує упереджене висвітлення президентської кампанії в засобах масової інформації. ЄС також звертає увагу на значні проблеми в списках виборців і недостатню кількість виборчих дільниць. Крім того, Євросоюз шкодує про недостатню прозорість підрахунку результатів виборів.

Однак ЄС зазначає, що важливими елементами для розвитку демократії в Україні є висока явка виборців та існування активного громадянського суспільства. Євросоюз ще раз наголошує, що проведення цих виборів стане показником відданості України демократичним цінностям Ради Європи та ОБСЄ.

Нинішня сесія Ради міністрів Євросоюзу в основному присвячувалась підготовці до саміту Росія – ЄС, який відбудеться 11-го листопада в Гаазі. Деякі західні оглядачі уважають, що ЄС на цьому саміті має закликати Росію припинити втручання у виборчий процес в Україні.

Ці спостерігачі називають таким втручанням виступ російського президента на українських телеканалах за кілька днів до виборів з компліментами на адресу уряду Віктора Януковича. На запитання кореспондента радіо “Свобода”, як до цього ставиться ЄС Бернар Ботт відповів так:

"Голова Ради міністрів Європейського Союзу не коментує дії інших глав держав, це питання до пана Путіна чи до російської влади, а я цього коментувати не буду.”

Відповідаючи на запитання, яким пан Боот бачить подальший розвиток відносин між Євросоюзом і Україною, міністр відповів, що ЄС уже завершив вивчення Плану дій в рамках Європейської політики сусідства і сподівається, що цей документ невдовзі схвалять уряди ЄС.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG