Доступність посилання

ТОП новини

Німецька преса: на шляху до демократії Україна зробила крок у зворотньому напрямку.


Надія Кандиба

Німеччина, 5 листопада 2004 - Як пишуть німецькі газети, вибори в США – найважливіша подія на планеті, на європейському ж континенті найважливішою подією нині є вибори Президента України. Недарма цій темі в Німеччині присвятили коментарі не тільки центральні газети.

Переважна більшість німецьких газет звертає увагу на недоліки, які міжнародні оглядачі зафіксували під час передвиборчої боротьби та в день голосування. Газета „Lausitzer Rundschau“, наприклад, вбачає у високій виборчій активності не тільки інтерес людей до розвитку їхньої країни, але також їхню недовіру до чинної влади.

“Знову й знову можна почути, що люди вирішили прийти на виборчі дільниці для того, аби ніхто не сфальсифікував їхнього волевиявлення”, - наголошує газета „Lausitzer Rundschau“ і звертає увагу на випадки, коли виборцям на дільницях говорили, що за них уже начебто хтось проголосував. Далі видання пише про проблеми зі списками для голосування, в яких бракували прізвища мешканців цілих будинків. Газета погоджується з висновками спостерігачів від ОБСЄ, які констатували, що проведені вибори не відповідали європейським стандартам.

“Таким чином на своєму шляху до демократії Україна зробила крок у зворотньому напрямку, і тут уже не відіграє жодної ролі, хто стане правонаступником Леоніда Кучми”, - читаємо в газеті „Lausitzer Rundschau“.

Не менш песимістично налаштована й газета ділових кіл “Handelsblatt”. “Клан чинного Президента Леоніда Кучми не випустить Україну зі своїх пазурів”, - пише видання.

Водночас автор коментаря не виключає можливості “грузинського варіанту”, якщо, підраховуючи голоси, можновладці вдадуться до масивних маніпуляцій. На думку газети “Hannoversche Allgemeine Zeitung“, нинішня ситуація в Україні, так само, до речі, як в Молдові та Білорусі, є наслідком також того, що “Європейський союз, розширюючись на Схід, “так і не спромігся випрацювати ефективну концепцію розвитку відносин зі своїми новими сусідами”.

“Чимало людей між Києвом та Львовом розчаровані тим, що з Брюсселя надходить дуже мало сигналів симпатії”, - пише газета „Hannoversche Allgemeine Zeitung“ і критикує:

“Прихильники європейського шляху розвитку в Україні тепер змушені жити за новою залізною завісою, яка сильно заважає їхнім традиційним торговельним відносинам з Польщею”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG