Доступність посилання

ТОП новини

Союз Свободи застерігає поляків перед “російським лобі”.


Володимир Павлів

Варшава, 8 листопада 2004 – Упродовж років у Польщі діє так звана “російська партія”, яка підтримує імперську політику російської олігархії – такі гострі окреслення містяться в ухвалі засідання Всепольської Ради політичної партії “Союз Свободи”. Членами неформального російського лобі у Польщі “Союз Свободи” назвав депутатів Сейму із різних партій – деяких було названо поіменно. Зрозуміло, що така заява не могла залишитись без реакції.

Членами так званої “російської партії” у Польщі , на думку керівництва “Союзу Свободи “ можна вважати тих депутатів із щонайменше чотирьох парламентських партій як лівих ,так і правих, котрі голосували проти прийняття Сеймом ухвали із засудженням авторитарного режиму білоруського президента Олександра Лукашенка. Іншим прикладом діяльності частини польських депутатів, яка є вигідною для Москви, “Союз Свободи” вважає ухвалення так званої антинімецької декларації, котра закликає польський уряд домагатися від уряду Німеччини відшкодувань за воєнні знищення.

Найсвіжішим прикладом діяльності російського лобі “Союз Свободи” назвав скандал із імовірними домовленостями найбагатшого польського бізнесмена Яна Кульчика із російським розвідником Володимиром Алгановим у справі продажу російському бізнесові стратегічно важливих для енергетично-паливного сектору Польщі державних підприємств. Про це знають польські спецслужби, справу розглядає слідча комісія Сейму, але суспільство про це знає мало, говорить політик Союзу Свободи Анджей Потоцьки:

“Польща, як ніколи раніше, перебуває сьогодні під загрозою діяльності російської агентури. Під загрозою опинилася польська енергетична безпека, а громадська думка не має поняття про те, хто і в якій мірі загрожує цій безпеці”.

Анджей Потоцьки сказав також, що польської східної політики практично не існує, що теж є наслідком діяльності так званого російського лобі. Як приклад були названі нещодавні висловлювання колишнього голови Бюро Національної Безпеки Польщі, а нині депутата Європарламенту Марека Сивеця.

Марек Сивець заявляючи про те, що у нього немає підстав говорити про фальшування українських виборів, на думку політиків “Союзу Свободи” злегковажив проблему порушення принципів демократії під час першого туру виборів президента України. Марек Сивець, звичайно ж образився.

“Я не можу цього поважно коментувати, бо вже давно не чув таких дурниць, які понарозказував той пан”, – оцінив висловлювання Анджея Потоцького Марек Сивець.

Однак не всі легковажать заяви “Союзу Свободи”. Адже “Союз Свободи” – це центристська партія, основу якої становили дисиденти-антикомуністи, а також автори і реалізатори системної трансформації у Польщі. Цю партію очолювали, зокрема, такі знані особи, як перший некомуністичний прем”єр Тадеуш Мазовецький чи “батько” польських економічних реформ Лешек Бальцерович.

Тому, незважаючи на те, що на останніх парламентських виборах “Союз Свободи” до парламенту не потрапив, голос політиків з цієї партії залишається авторитетним для значної частини польського суспільства.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG