Доступність посилання

ТОП новини

Національний екзит-пол 2004: прогноз на другий тур президентських виборів.


31 жовтня 2004 р., у день виборів Президента України Консорціум у складі чотирьох соціологічних фірм - Центру "Соціс", Київського міжнародного інституту соціології, Центру "Соціальний моніторинг" і Центру Разумкова - та Фонду "Демократичні ініціативи" провів наймасштабніший в Україні Національний екзит-пол''2004 (опитування виборців на виході з виборчих дільниць). Загалом було опитано майже 50000 виборців на 1500 виборчих дільницях.

Опитування було проведено двома методами: методом особистого інтерв''ю (центри "Соціс" та "Соціальний моніторинг") та методом таємного анкетування (КМІС та Центр Разумкова). Кожна з фірм проводила екзит-пол за загальнонаціональною вибіркою (приблизно у 12500 респондентів). За попереднім рішенням Консорціуму, дані об''єднувалися, якщо різниця між ними була у межах статистичної похибки у 2%. Тому були об''єднані масиви даних КМІС та Центру Разумкова, результати яких - близькі, і не об''єднані масиви даних "Соцісу" та "Соціального моніторингу".

Під час опитування респондентам ставилося запитання щодо їх можливого голосування у другому турі виборів, якщо до нього вийдуть Віктор Ющенко та Віктор Янукович. Подаємо дані КМІС та Центру Разумкова (об''єднані) та Центру "Соціс". На жаль, Центр "Соціальний моніторинг" відмовився надати результати свого опитування щодо голосування у другому турі.

Як свідчать результати опитувань, проведених за різними методами, Віктор Ющенко має більші шанси на перемогу у другому турі.

За Віктора Ющенка більш схильні голосувати чоловіки, виборці молодого та середнього віку, люди з повною вищою та загальною середньою освітою, українці за національністю. За Віктора Януковича більш схильні голосувати жінки (це пов''язано з більшою часткою жінок у старшому віці), виборці старше 50 років, з неповною середньою освітою, росіяни за національністю.

Український вибір

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG