Доступність посилання

ТОП новини

ГОЛОВА ВР ОБГОВОРИВ З МІНІСТРОМ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ПОЛЬЩІ ПЕРЕБІГ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ В УКРАЇНІ.


У п''ятницю відбулась зустріч Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА з Головою Комітету міністрів Ради Європи, міністром закордонних справ Республіки Польща Влодзімежем ЦІМОШЕВІЧЕМ. Про це УНІАН повідомили в прес-службі Верховної Ради України.

В.ЛИТВИН, вітаючи гостя у якості Голови Комітету міністрів Ради Європи, висловив сподівання, що тепер зустрічний рух ЄС - Україна буде активнішим. "Україна свої дев''яносто відсотків кроків назустріч ЄС обов''язково зробить, важливо також, щоб ЄС свої десять відсотків кроків теж зробив назустріч Україні", - сказав В.ЛИТВИН. Обговорюючи ситуацію в Україні напередодні виборів, В.ЛИТВИН підкреслив, що вважає головним не стільки результат, скільки спосіб його досягнення, який, наголосив він, повинен чітко відповідати демократичним критеріям.

В ході розмови були окреслені деякі проблеми, які виникли у ході виборчої кампанії. Врахування цього досвіду, на думку В.ЛИТВИНА, сприятиме розв''язанню цих проблем під час підготовки і проведення повторного голосування 21 листопада цього року.

Голова Верховної Ради України розповів В.ЦІМОШЕВІЧУ про свої звернення до Голів Верховного Суду України та Центральної виборчої комісії й інші дії парламенту, спрямовані на проведення чесних і прозорих виборів. "Я виходжу з того, що кандидати повинні розуміти, що кожному з них потрібна лише чесна перемога. Отже, наша позиція є такою – Президентом повинен стати той, кого обере український народ і кого поважатиме світ", - зазначив В.ЛИТВИН.

В.ЦІМОШЕВІЧ погодився з тим, що "для реакції партнерів України особливо важливим є хід виборів". Важливими висновками першого туру виборів, на його думку, є висока активність виборців і наявність певних проблем саме у ході виборчого процесу, зокрема, це стосується створення рівних умов доступу до ЗМІ, дотримання принципу невтручання в хід виборів адміністративних чинників і забезпечення прозорості процесу підрахунку голосів.

Він висловив "глибоке переконання, що дотримання демократичності виборів ство#1 більш сприятливу атмосферу для сприйняття ініціатив по зближенню України і ЄС". В.ЦІМОШЕВІЧ запевнив Голову Верховної Ради України в тому, що Польща і надалі виходитиме з дружніх позицій у підтримці євроінтеграційних устремлінь України.

"Головне для нас нині – практичні кроки по усуненню недоліків, зафіксованих під час виборів", - сказав В.ЛИТВИН. Він також повідомив, що наступного пленарного тижня у Верховній Раді України планується заслухати інформацію ЦВК щодо готовності до виборів 21 листопада.

UNIAN

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG