Доступність посилання

ТОП новини

Понад тисячу спостерігачів від Прикарпаття контролюватимуть перебіг виборів у двох районах Донеччини.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 15 листопада 2004 - Понад сотня спостерігачів з Прикарпаття від виборчого штабу Віктора Ющенка взяла участь у першому турі президентських виборів на Донеччині. Зараз до поїздки на Схід України готується понад тисяча галичан. Вони мали б контролювати перебіг виборів у двох районах Донецької області.

108 спостерігачів надіслав івано-франківський обласний штаб Віктора Ющенка для роботи на виборчих дільницях в Донецькій області під час першого туру президентських виборів. Спостерігачі, які повернулися зі Сходу України, не заперечували, що значна частина тих, хто прийшов на виборчі дільниці, свідомо голосували за кандидатуру Віктора Януковича. Одне з найбільших вражень, яке залишилося в галичан, це те, що люди робили це, не знаючи нічого, окрім негативу, про кандидата в Президенти від опозиції Віктора Ющенка. Розповідає спостерігач, депутат Івано-Франківської міської ради Антон Шлапак:

“Я розмовляв з людьми. І люди говорять: ми хочемо, щоб було “не хуже”, а про те, щоб жити добре, про це ніхто з них навіть не згадав. Головне, щоб було “не хуже”. Це мене дуже вразило. І дуже мене вразило, що люди нічого не знають про Ющенка. Вони знають лише, що це дуже небезпечна людина, чомусь”.

Спостерігачі, які побували на Донеччині, зібрались ще раз напередодні другого туру президентських виборів для того, щоб провести остаточний аналіз свого перебування під час першого туру виборів на Сході України. Вони ухвалили рішення вирушити на виборчі дільниці двох районів Донецької області. Загалом це шістсот дільниць, на яких буде по два спостерігачі. Отож, на Донеччину цього разу поїде 1200 спостерігачів з Прикарпаття. Усі ті, хто буде брати участь у спостереженні за перебігом виборів, пройдуть ще раз відповідний інструктаж, для того щоб діяти згідно з усіма вимогами виборчого законодавства.

Олексій Стасюк, спостерігач, депутат Івано-Франківської міської ради,заявив:

“Були порушення у мене конкретно на дільниці. Я тут же робив зауваження. Голова комісії підходив, і ми намагалися вирішити питання. Говорю конкретно, по двоє людей заходило в кабіну для голосування. Потім (я ж чую) радять: “За Януковича”. Підходжу ближче, вже все нормально. Люди, на жаль, там не мають інформації”.

Найголовнішим підсумком, який зробили спостерігачі, стало те, що, звичайно ж, фальсифікацій не уникнути, однак на тих дільницях, де вони перебували, проголосувало не більше 65 % виборців. Там, де спостерігачів з Івано-Франківщини не було, голосувало понад 90 % виборців, що, як заявили спостерігачі, наводить на думку, що 30 % бюлетенів, очевидно, вкинули до виборчих скриньок без участі виборців.

Отож спостерігачі від Івано-Франківщини переконані, вони повинні контролювати хід виборів на Сході України. Натомість дуже позитивним є приїзд спостерігачів зі східних областей на Прикарпаття. Вони у свою чергу мають можливість подивитися, як відбуваються вибори на Заході України і, зрештою, якими є супільно-політичні настрої в цій частині держави.
XS
SM
MD
LG