Доступність посилання

ТОП новини

Економіка – поле битви президентських дебатів.


Марія Щур

Прага, 16 листопада 2004 – Економіка стала головною ареною передвиборчих телевізійних змагань, зауважують оглядачі у західній пресі. На думку газети Financial Times, економічне послаблення напередодні виборів викликає широкі побоювання, що українська економіка може серйозно загальмувати після кількох років стрімкого зростання. Цей же номер газети публікує і заклик європейського парламентаря щодо необхідності дати Україні чітку європейську перспективу, бо в іншому випадку в неї не лишиться інших можливостей, окрім інтегруватися з Росією.

На сторінках газети Financial Times європейський парламентар від Британії Чарльз Таннок закликає європейські інституції відкрити Україні шлях до Європи. “Якщо ЄС не погодиться з тим, що Україна може мати надію, хоча б у далекій перспективі, отримати членство у Європейському Союзі, неминуче, хто б не виграв вибори 21 листопада, матиме лише одну економічну можливість – дивитися у бік Москви”, - пише європейський парламентар та віце-президент делегації спостерігачів Європарламенту на українських президентських виборах.

На думку європарламентаря, Україна у цьому випадку буде просто змушена об’єднуватись у єдиний економічний простір із державами колишнього Радянського Союзу, що групуються навколо Росії. І якщо Україна увійде до зони вільної торгівлі з такими державами, як Білорусь та Узбекистан, де не шануються права людини, вона назавжди позбавиться можливості інтеграції з Європою. Поки лише Європейська Народна Партія та об’єднані з ними європейські демократи в особі лідера фракції Ганса-Ґерта Петтерінґа запевнили кандидата від опозиції Віктора Ющенка у тому, що вони триматимуть двері відчиненими для України.

До теми євроінтеграції чи інтеграції з Росією звертається на сторінках європейського видання газети Wall Street Journal і нинішній український прем’єр та кандидат на посаду президента України Віктор Янукович. Він стверджує, що курс, який він пропонує для України, не закриває її для співробітництва із жодною країною, за словами прем’єра, “від Ізраїлю до Сполучених Штатів”. Він також підтримує євроінтеграцію, але “не сьогодні і не за будь-яку ціну”, а лише тоді, коли стане ясно, як це можна зробити у найкращих інтересах української економіки та народу України.

Поки що до членства Україна, на думку Віктора Януковича, просто не готова. Він посилається на досвід нових членів ЄС, які нібито наштовхнулися на серйозні перешкоди для зростання своїх економік після вступу до ЄС. І твердо переконаний, що економічна доля України пов’язана з Росією. Ігнорувати країну зі 140-мільйонним населенням прем’єр вважає політичним популізмом та короткозорістю. Одночасно він запевняє, що є питання, де його позиція відрізняється від російської. Одним із прикладів цього український прем’єр вважає присутність українських військових в Іраку.

Економічна тема не даремно стала ключовою і в перших президентських дебатах в Україні між кандидатами на посаду президента Віктором Януковичем та Віктором Ющенком, вважає Financial Times. Київський кореспондент газети наводить думку, поширену серед експертів, про те, що українській економіці загрожує “холодний душ” після передвиборчих експериментів влади. Зростання інфляції та тиск на гривню призводить до того, що Національний Банк України змушений розпродавати валютні резерви та піднімати дисконтні ставки. Це, на думку аналітика інвестиційного банку Goldman Sachs, загрожує українській економіці “жорстким приземленням”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG