Доступність посилання

ТОП новини

Головним завданням литовського парламенту нового скликання є включення у євролегіслативний процес, вважає перший віце-спікер Ч. Юршенас.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 17 листопада 2004 — На посаду першого заступника голови Сейму Литви знову обрано Чесловаса Юршенаса, що Литва активно долучиться до законодавчого процесу Європейського Союзу,це є одним із найважливіших завдань парламенту нового скликання.

Новий парламент почав свої засідання у понеділок. Того ж дня спікером Сейму знову став Артурас Паулаускас, обрали і двох його заступників, питання щодо решти трьох було відкладене на вівторок. Після того, як чотири парламентські партії сформували лівоцентристську коаліцію, у керівництві Сейму Литви мало що змінилося у порівнянні з попереднім складом парламенту. Той же голова Сейму Артурас Паулаускас, той же перший віце-голова Чесловас Юршенас. Таке після парламентських виборів трапляється вперше за часів відновленої незалежності.

Чим займатиметься новий литовський Сейм? За словами заступника голови парламенту Чесловаса Юршенаса , Литва активно долучиться до європейського законодавчого процесу: “Нам доведеться брати участь у спільних справах, які мають вирішувати національні парламенти, готувати позиції, готувати ідеї та інші такі справи. Тут дуже важливим буде формування парламентських комітетів, тому що особливу роль тепер виконуватиме наш комітет з європейських справ. Керувати ним обов’язково має один із заступників голови Сейму. Ось тут проблема – хто буде цим заступником, він не просто буде заступником, а додатково ще має бути й головою комітету з європейських справ”.

Інша дуже важлива справа для нового парламенту, за словами першого віце-спікера Юршенаса, пов’язана з тим, що президент Валдас Адамкус наклав вето на один із останніх законів попереднього парламенту, а саме : закон про страхування здоров’я сільського населення. Президент вважає, що парламент не зовсім правильно уточнив закон - не забезпечена рівноправність осіб. Тому доведеться обговорювати, що робити – намагатися подолати президентське вето, а потім корегувати закон чи взятися за підготовку нового кращого законопроекту.

Тим часом, президент Литви Адамкус доручив дотеперішньому урядові виконувати обов’язки до тих пір, поки не буде створено новий кабінет міністрів. Згідно з конституцією Литви, президент має не пізніше,ніж через два тижні, запропонувати кандидатуру нового прем’єра (хоча згідно з угодою про коаліцію, це, мабуть, знову буде дотеперішній прем’єр Альгірдас Бразаускас). Після цього парламент упродовж тижня повинен розглянути питання про призначення прем’єра.
XS
SM
MD
LG