Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті створюються добровільні народні дружини для захисту виборчих дільниць.


Івано-Франківськ, 17 листопада 2004 - Івано-Франківський обласний штаб Віктора Ющенка закликав виборців Прикарпаття вступати до добровільних народних дружин і захистити своє право на демократичне волевиявлення. Причиною цього, як заявили представники обласного штабу Віктора Ющенка, є те, що на виборців чиниться масовий тиск з вимогою брати відкріпні талони для голосування і передавати їх керівникам установ, а також загроза, що на виборчих дільницях будуть робитися спроби зірвати процес голосування або ж підрахунку голосів.

Законом України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” передбачене право громадян на створення об’єднань для участі в охороні громадського порядку з метою сприяння в запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень та злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань. Саме спираючись на цей закон, івано-франківський обласний штаб Віктора Ющенка закликав прикарпатців масово вступити до добровільних народних дружин для посиленого контролю за правопорядком на виборчих дільницях.

Керівник штабу Зіновій Шкутяк з цього приводу наголосив: “Я думаю, що це обов’язок нас як громадян України, тому що складається така ситуація, що в нас сьогодні вже є сумнів, чи буде захищене право людей прийти на виборчі дільниці, право людей проголосувати і право людей, щоб голос кожного з них був врахований відповідно до чинного законодавства”.

Керівник обласного штабу Віктора Ющенка зауважив, що у влади зараз чи не єдино прийнятним варіантом для зміни результатів виборів у другому турі на користь свого кандидата є спроба зриву виборів, влаштування погромів на дільницях, створення перешкод для підрахунку голосів, масовим тиском на членів дільничих комісій, відвертим залякуванням виборців:

“У нас сьогодні просто телефони розриваються. І до нас безперервно приходять люди у зв’язку з тим, що сьогодні масово почався тиск на людей, щоб вони йшли брати відкріпні посвідчення і здавати ці відкріпні посвідчення своєму керівництву. А це є найстрашнішим порушенням законодавчого права”.

Участь у тиску на виборців беруть якраз ті, хто мав би оберігати закон - вищі посадові особи обласної держадміністрації, керівники правоохоронних органів, фінансових структур, вищих навчальних закладів, податкової адміністрації, підприємств “Укрзалізниці” та “Укрпошти”, а також місцеві державні підприємства, які підпорядковані київським структурам. При цьому, як наголосили представники Івано-Франківського обласного штабу Віктора Ющенка, тим виборцям, які не виконують протизаконних вказівок, погрожують звільненням з роботи, себто позбавляють одного з прав, гарантованих Конституцією України – права на працю.

Саме з цих причин, наголосив керіваник обласного штабу Віктора Ющенка, надзвичайно актуальним є підсилення народних дружин чесними, порядними людьми, які в разі необхідності забезпечили б порядок на виборчих дільницях:

“Будуть створені народні дружини для того, щоб захистити правопорядок, для того, щоб захистити право людини проголосувати і для того, щоб її голос був врахований. З іншого боку, ми звертаємось до тих керівників державних органів, які ще не втратили совість, які мають гідність, які мають повагу до закону, які поважають себе, свій рід, свою державу - не брати участі в цих ганебних вчинках, не примушувати своїх підлеглих виконувати незаконні рішення”.

В усіх районах Прикарпаття вже розпочався активний набір громадян до добровільних народних дружин. І, як засвідчив перший досвід, охочих не бракує.
XS
SM
MD
LG