Доступність посилання

ТОП новини

СОЦДОСЛІДЖЕННЯ, ЩО НЕ МІСТЯТЬ ПОСИЛАНЬ НА ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ, МОЖУТЬ БУТИ ЧАСТИНОЮ БРУДНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ЗАЯВА ІМІ.


В Інституті масової інформації вважають, що повідомлення про соціологічні дослідження, які не містять чітких посилань на джерела інформації та замовників дослідження, є некоректними і можуть бути частиною брудних інформаційних технологій.

Як ідеться у заяві ІМІ, яку має УНІАН, ЗМІ, які поширюють такі повідомлення, стають співучасниками поширення інформаційних технологій, які мають на меті маніпулювати свідомістю українських виборців.

У документі зазначено, що "анонімні російські політтехнологи знову намагаються використати соціологію для маніпуляції громадською думкою в Україні. Такий висновок можна зробити з нещодавнього повідомлення про дослідження вражень українців від недавніх теледебатів".

У повідомленні, розповсюдженому низкою центральних телеканалів, стверджувалось, що французький Фонд гуманітарних досліджень імені П''єра Бурдьє провів телефонне опитування жителів Києва, Харкова, Дніпропетровська, Севастополя і Львова, яке показало, що 68% виборців вказали, що перемогу у теледебатах одержав Віктор ЯНУКОВИЧ, тоді як 23% опитаних віддали перемогу у теледебатах Віктору ЮЩЕНКУ.

Як йдеться у заяві ІМІ, проведення соціологічних опитувань після теледебатів з метою виявлення їх переможця є нормальною практикою демократичних країн. Однак там замовниками таких досліджень виступають не штаби кандидатів, а телеканали, для яких це є головною темою після самих дебатів, зазначається у документі ІМІ.

"Оскільки у повідомленні, розповсюдженому в російських Інтернет-виданнях, а потім підхопленими українськими телеканалами, не повідомлялось ні про замовників дослідження, ні про джерела його фінансування. ІМІ провів оперативне журналістське дослідження, яке з''ясувало, що жодного фонду з такою назвою у Франції не зареєстровано", - йдеться у заяві. Також в ІМІ з''ясували, що сам П''єр Бурдьє (1930-2002) - відомий французький соціолог - за своє життя ніколи не засновував ніяких фондів і не мав жодного особистого відношення до досліджень у галузі політичної соціології, які проводились у посткомуністичних країнах.

ІМІ провів опитування відомих французьких, українських й російських соціологів та журналістів, яке показало, що у колах, причетних до соціологічних досліджень, жодної інформації про засновників та діяльність Фонду немає.

ІМІ наголошує, що "повідомлення про соціологічні дослідження, які не містять чітких посилань на джерела інформації та замовників дослідження є некоректними і можуть бути частиною брудних інформаційних технологій. ЗМІ, які поширюють такі повідомлення стають співучасниками поширенн# інформаційних технологій, які мають на меті маніпулювати свідомістю українських виборців".

У заяві ІМІ зазначено, що "якщо раптом організатори дослідження з Фонду гуманітарних досліджень імені П''єра Бурдьє захочуть довести протилежне, ІМІ готовий оприлюднити інформацію про джерела та замовників їхніх досліджень.

UNIAN

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG