Доступність посилання

ТОП новини

Сергій Кивалов: “Підстав для зриву виборів Президента України немає жодних…”


Петро Каландирець

Одеса, 17 листопада 2004 р.

Голова ЦВК Сергій Ківалов відповідає на запитання
Голова Центральної виборчої комісії Сергій Кивалов 17 листопада мав зустріч зі студентами та викладачами Одеської Національної Юридичної Академії. Він поділився враженнями від проведення першого туру голосування і розповів про плани на другий тур. Пан Кивалов відповів і на численні запитання присутніх тут журналістів.

Одеса, за словами Голови ЦВК Сергія Кивалова, на першому турі голосування 31-го жовтня опинилася серед тих українських обласних міст, які виявили найменшу активність виборців. Саме тому голова Центральної виборчої комісії закликав студентів Одеської Національної Юридичної Академії прийти до виборчих дільниць 21-го листопада і віддати свій голос за одного з кандидатів на посаду Президента України. Сергій Кивалов, тим часом, визнав, що однією з причин незначної активності виборців був і той факт, що чимало виборців в Одесі не мали можливості проголосувати у зв’язку з проблемами зі списками для голосування, які не були підготовлені належним чином – з помилками і “мертвими душами”.

Сергій Кивалов: “Списки виборців були складені з істотними помилками. Ми знаємо, що це справді проблема номер один. Цим, згідно із законодавством, мали займатися органи місцевого самоврядування. Там, де голови міськради, райради чи сільради з розумінням і відповідально поставилися до складання списків виборців , там не було проблем. Натомість там, де мери міст наплювали на це питання , списки виборців збігались з даними 2002-го року, коли в Україні були проведені вибори народних депутатів та органів місцевого самоврядування. Як наслідок, прізвища багатьох громадян були переплутані. І ми мали багато проблем.

Зал Юридичної Академії в Одесі був переповнений
Тепер ЦВК надала право дільничим комісіям на території дільниць виправляти помилки у списках виборців. Ми не хочемо мати проблеми і 21-го листопада”.


На думку голови ЦВК Сергія Кивалова, проблема зі списками для голосування буде існувати в Україні до того часу, поки не ухвалять Закон “Про єдиний реєстр виборців”.

Сергій Кивалов повідомив, що під час другого туру голосування 21-го листопада різні ступені захисту матимуть і відкріпні талони. Вони матимуть серію і номер та практично такий самий рівень захисту, як і бюлетень для голосування.

“Ми взяли під жорсткий контроль саме ці питання”.

Голова ЦВК Сергій Ківалов
За словами Голови ЦВК, “якщо інформація, яку поширюють ЗМІ, про те, що представники райадміністрацій у регіонах країни збирають паспорти у студентів та освітян з метою примусити їх голосувати за відкріпними талонами на користь одного з кандидатів на посаду Президента, відповідає дійсності , ці керівники можуть відповісти за це згідно з карним законодавством. Якщо такі факти буду виявлені і зафіксовані , органи прокуратури зобов’язані порушити карні справи”.

16 листопада, на зустрічі з головою СБУ Ігорем Смешком голова ЦВК Сергій Кивалов просив взяти під контроль українських спецслужб підприємства, які займаються виготовленням і друком відкріпних талонів.

Серед планів голови ЦВК є і проведення в Одесі на базі Національної Юридичної академії науково-практичної конференції, присвяченої необхідності внесення змін і доповнень до Закону “Про вибори Президента України”, адже “чимало його статей нині суперечать одна одній”.
XS
SM
MD
LG