Доступність посилання

ТОП новини

СПІВАЧКА РУСЛАНА ЗАЯВЛЯЄ ПРО СВОЮ ПІДТРИМКУ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ ЮЩЕНКА.


Переможниця конкурсу "Євробачення-2004" співачка Руслана ЛИЖИЧКО заявляє про свою підтримку на президентських виборах кандидата на пост Президента України Віктора ЮЩЕНКА.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала сьогодні журналістам одразу після свого прибуття з Болгарії у міжнародному аеропорту "Бориспіль".

"Ви знаєте, що я дуже довго утримувалась від політики, ви знаєте, що я максимально відмежовувала своє ім''я від політики, і знаєте, чому я це робила. Я не хотіла втручатися у виборчі перегони, тому що берегла перемогу на "Євробаченні", аби цей факт лишився поза виборчою кампанією", - наголосила вона.

За словами співачки, зараз вона не має наміру агітувати за одного з кандидатів у Президенти або за іншого, проте хоче висловити свою громадянську позицію та повідомити співвітчизників про свій вибір. РУСЛАНА зазначила, що до такого рішення її спонукало багато неприємних фактів, про які вона отримувала інформацію з України, перебуваючи за кордоном. Проте, найголовнішою причиною сьогоднішньої заяви, за її словами, є факт затримання активістів студентських рухів у Львові, Черкасах, Вінниці, Сімферополі, Харкові, Миколаєві, Луганську та на Закарпатті.

"Я приєднуюся до позиції молодіжних та студентських організацій, які вимагають припинити переслідування українських громадян, зокрема студентів, за участь у громадянських рухах, звільнити з тюрем "всіх в''язнів сумління, забезпечити рівні умови кандидатам у Президенти та чесну процедуру підрахунку голосів у другому турі виборів, офіційно оголосити результати виборів не пізніше 23 листопада цього року", - йдеться у заяві співачки.

РУСЛАНА підкреслює, що право обирати владу – не лише громадянське право та обов''язок, але й особисте право кожного громадянина, тоді як сьогодні проти мешканців України намагаються використати "грубу силу та маніпуляції". РУСЛАНА також зазначила, що можливо не стала б оприлюднювати свій вибір, проте змушена була це зробити зважаючи на те, що її ім''я останнім часом почали використовувати у різних контекстах. "Я принципово не заявляла про свою політичну позицію, але за мене "вибрали" інші. Почалося обговорення моїх "переконань" і тому настав час, коли я не просто хочу, а змушена заявити про свій вибір.

У першому турі я голосувала за Віктора ЮЩЕНКА і сьогодні ще більше переконана у правильності свого вибору. Хоча б тому, що В.ЮЩЕНКО намагається об''єднувати український народ, а не ділити його на "сорти" і зіштовхувати заради власних інтересів", - сказано у заяві співачки.

Співачка також підкреслила, що їй не подобається намагання на цих виборах розділити Україну на Схід та Захід. "Я хочу, щоб моя Україна була єдиною – від сьогодні і назавжди", - сказала вона. РУСЛАНА закликала громадян України 21 листопада обов''язково прийти на дільниці та проголосувати. Говорячи про свою підтримку затриманих студентів, вона нагадала, що сьогодні на Контрактовій площі Києва відбудеться концерт-страйк, присвячений темі звільнення студентів, в якому візьме участь її чоловік та продюсер Олександр КСЕНОФОНТОВ.

"Я прошу всіх висловити свою думку у мирних мітингах", - підкреслила РУСЛАНА. Вона додала, що в разі потреби готова теж взяти участь у мирних демонстраціях для того, аби оприлюднити свою громадянську позицію.

Відповідаючи на запитання про те, чи вплине її сьогоднішня заява на її роботу в якості радника прем''єр-міністра, РУСЛАНА підкреслила, що чітко розділяє для себе громадську діяльність та політичні перегони. "Не думаю, що моя позиція вплине на організацію конкурсу "Євробачення-2005", - зазначила вона. "Я сумніваюся, що Віктор ЯНУКОВИЧ якось буде про це (заяву РУСЛАНИ - УНІАН) думати, якщо мова буде йти про імідж держави – це надто важливе поняття, щоб ним розмінюватись", - сказала вона.

Аргументуючи свою підтримку саме кандидата від опозиції РУСЛАНА підкреслила, що В.ЮЩЕНКО їй "глибоко симпатичний як людина". Вона повідомила, що він телефонував їй під час проведення "Євробачення-2004" та надавав "емоційну підтримку".

"Я хочу щоб до влади прийшла людина, яка підніме державу. Я дуже хочу прокинутися в Україні щасливою людиною", - додала вона.

UNIAN

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG