Доступність посилання

ТОП новини

Сполучені Штати сподіваються, що Україна чесно проведе вибори - Річард Луґар.


Сергій Собуцький

Київ, 19 листопада 2004 р.

Леонід Кучма, Річард Лугар
"Відносини між Україною і США завжди були міцними, але, безумовно, вони ще більше зміцнилися б, якби в Україні відбулися чесні вибори", - так можна визначити головну думку прес-конференції голови комітету Сенату США з міжнародних відносин Річарда Лугара. Він прибув в Україну для спостереження за президентськими виборами на прохання Президента США Джорджа Буша.

Лугар зазначив, що приїхав в Україну не як прихильник того чи іншого кандидата на пост Президента України, а як друг України, який хоче підтримати право українського народу вільно обирати Президента.Відповідаючи на запитання, на основі чого він даватиме оцінку президентським виборам в Україні, враховуючи звинувачення на адресу ЦВК у фальсифікації результатів голосування, Р. Лугар зазначив, що він покладатиметься на власний значний досвід спостереження за виборами, адже він змагався за виборні посади в США багато років і різноманітні моделі фальсифікації голосування йому добре відомі.

Голова Комітету Сенату США зазначив, що ходом першого туру виборів він незадоволений, спостерігачі знайшли багато порушень. Водночас він зауважив, що вирішальне голосування у майбутньому.

“Ми підходимо до цієї події без наївності, але в той же час хотіли б залишатися на оптимістичній хвилі і вважати, що є шанс на те, що станеться щось надзвичайно важливе, надзвичайно добре у цю неділю, і це буде на користь народу України", - сказав Річард Лугар.

Говорячи про другий тур президентської кампанії, він зазначив, що тільки народ має вирішувати, чи бути Україні частиною Євросоюзу і чи має вона відповідати досить серйозним вимогам, які ставляться Євросоюзом до його членів, а також чи бути Україні членом НАТО. Сам Лугар переконаний, що Україна має бути в єдиній сім»ї європейських держав.

"Україна має стати членом Європейського союзу. Європа повинна включати й Україну, враховуючи її географічне розташування, розмір, її економічну і військову потужність", - сказав Р.Лугар.

Він також висловив побажання, щоб українські військові залишилися в Іраку незалежно від того, хто переможе на виборах.

Р.Лугар: "Україна є дуже цінним і важливими партнером у боротьбі з тероризмом, і ми особливо цінуємо зусилля, які Україна докладає пліч-о-плічі зі США. Іракський народ також заслуговує на вибори, заслуговує на те, щоб у січні проголосувати і просунутись вперед до конституції, демократичного уряду і кращого життя. І українські війська є важливими чинником, який забезпечить таку можливість. Тому я б хотів, щоб така функція продовжувала виконуватись", - сказав Р.Лугар.

На завершення Річард Лугар висловив впевненість у можливості проведення в Україні чесних, прозорих, мирних виборів. За його словами, керівництво України знає, скільки спостерігачів з усього світу стежать за президентською кампанією в Україні і не повинне допустити їх зриву або визнання недійсними.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG