Доступність посилання

ТОП новини

<font size=+1>ЗА ЮЩЕНКА ПРОГОЛОСУВАЛИ 54% ВИБОРЦІВ, ЗА ЯНУКОВИЧА - 43% - ПОПЕРЕДНІ ДАНІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКЗІТ-ПОЛУ</font>


За Віктора ЮЩЕНКА проголосували 54% виборців, за Віктора ЯНУКОВИЧА - 43%. Проти обох проголосували 3% виборців. Такими є попередні дані Національного екзіт-полу, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології та Центром ім.О.Разумкова (оброблено 77% анкет), повідомив у агентстві УНІАН президент Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько КУЧЕРІВ.


За Віктора ЮЩЕНКА проголосували 54% виборців, за Віктора ЯНУКОВИЧА - 43%. Проти обох проголосували 3% виборців.

Такими є попередні дані Національного екзіт-полу, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології та Центром ім.О.Разумкова (оброблено 77% анкет), повідомив у агентстві УНІАН президент Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько КУЧЕРІВ.

У свою чергу генеральний директор КМІС Володимир ПАНІОТТО заявив: "За нашою оцінкою, В.ЮЩЕНКО переміг". "Хоч ми не завершили роботу, наша оцінка полягає в тому, що це суттєве співдношення не може змінитися", - сказав він.

Проте, у свою чергу експерт Центру ім.О.Разумкова Андрій БИЧЕНКО трохи поправив свого колегу, сказавши: "За В.ЮЩЕНКА проголосував народ України". При цьому він послався на сумний досвід Мукачевого і додав: "Я дуже сподіваюсь, що влада не допустить повторення Мукачевого".

Говорячи про результати екзіт-полу, А.БИЧЕНКО констатував: "Дані говорять про те, що нічого іншого вже не повинно статися".

Про саму ж роботу інтерв''юєрів Національного екзіт-полу А.БИЧЕНКО повідомив, що вона проводилася іноді у критичних умовах, зокрема, за його словами, у Черкаській області було скоєно напад на автомобіль інтерв''юєрів, який зупинили, закидали петардами і запустили в салон сльозогінний газ. Також, за його словами, роботі експертів "дуже активно заважали "люди в цивільному" у Сумській області.

21 листопада під час другого туру виборів Президента України Консорціумом з проведення Національного екзіт-полу-2004 на 460 виборчих дільницях було опитано близько 30 тис. осіб, оброблено 23 тис. анкет.

Опитування провели Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова, кожен за загальнонаціональною вибіркою. Оскільки результати кожної з компаній відрізнялися не більше, ніж на 1%, їх було зведено разом.

Опитування проводилось методом таємного анкетування, коли виборець власноруч заповнював невелику анкету і вкидав її у скриньку. Таким чином навіть інтерв''юер не бачив відповідей респондента. Консорціум вважає, що саме такий метод є максимально наближеним до процедури таємного голосування, що дозволило зробили дослідження об''єктивнішим через зменшення побоювань виборців брати участь в опитуванні і відповідати, за кого ж вони справді проголосували.

Проект Національний екзіт-пол-2004 співфінансують Швейцарська Дирекція з питань розвитку та співробітництва, Королівське Посольство Норвегії в Україні, Програма демократичних грантів Посольства США в Україні, Канадське агентство міжнародного розвитку, Посольство Канади в Україні, Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Посольство Об''єднаного Королівська Великої Британії та Північної Ірландії в Україні, Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida, Королівське Посольство #1044 Україні, Фонд Чарльза Стюарта Мотта (США), Національний фонд підтримки демократії (США), Міжнародний фонд "Відродження" і Фонд "Євразія".

UNIAN
XS
SM
MD
LG