Доступність посилання

ТОП новини

Багато залежить від реакції Заходу на вибори - аналітики.


Марія Щур

Прага, 23 листопада – Яким буде подальший перебіг подій в Україні? Передбачити можливі наслідки протистояння між владою та опозицією намагаються і за кордонами України. Аналітики британської компанії The Economist Intelligence Unit вважають, що на Україну чекає владний параліч. А відповідь питання, чи залишиться кандидат на посаду президента Віктор Янукович при владі, незважаючи на масштабні фальсифікації, на думку аналітиків, залежить від реакції Заходу.

На думку британських аналітиків, які намагаються оцінити політичний та економічний ризик в Україні, тиск з боку західних урядів може зіграти ключову роль у вирішенні українського протистояння. Якщо реакція Заходу буде обмеженою, прем’єр- міністр Віктор Янукович та його прихильники затримаються при владі. З іншого боку, якщо реакція Заходу і особливо головних торговельних партнерів України буде твердою, і вони відмовляться визнати адміністрацію Януковича, олігархи, що його підтримують, перекинуть свою підтримку до Віктора Ющенка.

Як вважають британські аналітики, вибираючи між ворожою до них адміністрацією, за умови приходу до влади Віктора Ющенка, та закриттям західних ринків, олігархи пристануть на перше. Росія, на думку аналітиків, не грає великої ролі у розрахунках українських олігархів, бо російський ринок жодним чином не може замінити західні ринки, а можливе втручання Росії у комерційні справи українських олігархів не буде бажаним для них.

Британські аналітики говорять, що прогнозувати якість конкретні події зараз практично неможливо. Бо з одного боку, очевидно, що опозиція має величезну підтримку виборців, але з іншого боку, влада, яка йшла на відкриті фальсифікації, також сповнена рішучості. Британські оглядачі вважають, що таким чином, протистояння може тривати від кількох тижнів до кількох місяців і призвести до національного паралічу. У цих умовах оглядачі не впевнені, що навіть рішення Верховного Суду щодо скасування результатів виборів на окремих дільницях призведе до нормалізації ситуації.

Цією невизначеністю може скористатися нинішній президент України Леонід Кучма, який може продовжити свої повноваження ще на декілька місяців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG