Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2018, Київ 11:31

Німецький уряд із занепокоєнням стежить за розвитком подій в Україні.


Надія Кандиба

Німеччина, 25 листопада 2004 - Німецький уряд із занепокоєнням стежить за розвитком подій в Україні і закликає супротивні сторони втриматися від застосування сили. Українська тема залишається центральною в Німеччині.

Тепер мабуть кожний німець знає, що таке Україна і де на карті треба її шукати. От вже четвертий день поспіль з телевізійних екранів та газетних шпальт не сходять повідомлення про події в Києві. Радіостанції присвячують “помаранчевій революції” спецвипуски з репортажами з місця подій та коментарями експертів. Повідомлення про Ірак або Судан відійшли на задній план. Навіть під час генеральних дебатів у Бундестазі, присвячених держбюджету Німеччини на наступний рік, майже кожний депутат, який виступав, порушував також українське питання. З цього можна зробити висновок, що Німеччині небайдуже, яким шляхом рухатиметься далі ця колишня республіка. Представники всіх фракцій Бундестагу в спільній заяві закликали Київ ще раз перерарахувати голоси, перевірити виборчі списки, і при необхідності провести повторні вибори. В інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk заступник голови фракції соціал-демократів у Бундестазі Ґернот Ерлер наголосив:

“Це дуже незвично, що одна країна вимагає від іншої перерахувати голоси та провести повторне голосування. Я не пригадую подібної ситуації. І я дуже радий, що країни Європейського союзу дуже енергійно стали на сторону помаранчевих демонстрантів, оскільки тут відбувається протистояння між старим режимом та громадським рухом, який прагне нової політичної культури, і хоче розбудувати нове суспільство”, - сказав Ґернот Ерлер.

До речі, саме німецькі політики стали одними з перших, хто в ці дні відвідав Київ. Нині в столиці України перебуває депутат Бундестаґу член фракції ХДС/ХСС Клаудія Нольте. Її колега по фракції, голова комісії Бундестагу із зовнішньополітичних питань Фолькер Рюе висунув вимогу посилити тиск на Київ. В інтерв’ю газеті “Berliner Zeitung“ він заявив, що Німеччина та Європа не повинні співпрацювати з українським президентом, якщо він обійме свою посаду завдяки некоректно проведеним виборам. Підвищений інтерес до України з боку Німеччини можна пояснити з одного боку досить тісними економічними зв”язками, з іншого – безпосередньою близькістю цих країн, яких розділяє тільки Польща. Берлін не хотів би мати фактично у себе під боком нове вогнище конфлікту. Німеччина ще добре пам”ятає, як країну буквально захлиснув потік втікачів з колишньої Югославії, коли там розгорівся конфлікт. Тим часом канцлер Німеччини наголосив на необхідності мирного врегулювання суперечки і вже телефонував в зв’язку з кризою в Україні своєму російському товаришу Володимиру Путіну, а також польскому президенту Александру Квасьневському. Саме ці країни, як зауважують німецькі експерти, мають безпосередній вплив на учасників київської кризи. Українська тема тепер не полишає німецьких політиків навіть під час закордонних поїздок. У четвер, відвідуючи з робочим візитом Кіпр, міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер виступив за те, щоб результати виборів українського президента перевірила Організація з безпеки та співпраці в Європі. Водночас глава німецького зовнішньополітичного відомства закликав супротивні сторони утриматися від застосування сили.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG