Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відбулися збори депутатів рад всіх рівнів рад Дніпропетровської області. Зборами ухвалене звернення депутатів до Верховної Ради України.


Михайло Снігур

Президія зборів
Дніпропетровськ, 26 листопада 2004 - На збори, що відбулися у палаці спорту “Метеор”, депутатів місцевих рад звозили з усієї області. Міліція на вході ретельно стежила, щоб до палацу не пройшли люди з помаранчовою символікою. На вході утворилася колотнеча, крізь яку не могли пробитися журналісти. Бічні входи були блоковані міліцією.

Якась кількість людей з символікою Ющенка потрапила усередину. І серед гасел “Наш президент Віктор Янукович”, “Не допустимо іноземного втручання у внутрішні справи України”, “Америка, рахуй свої голоси, а не наші” з’явилися кілька плакатів на підтримку Віктора Ющенка.

У вступному слові голова обласної ради Галина Булавка закликала депутатів обласної, міських і районних рад виступити на захист громадян Ураїни від екстремізму та кровопролиття, до якого штовхає опозиція. Голова обласної адміністрації Володимир Яцуба звинуватив опозицію у порушенні Конституції України, і заявив, що не розуміє демократії такого штибу, до якої вдалася опозиція. Він повторив тези, висловлені ним раніше на сесії обласної ради:

Володимир Яцуба
“Дніпропетровщина проголосувала за нового президента України. І тільки Центральна Виборча Комісія може ухвалити рішення з цого питання. Інші неправомірні дії є порушенням закону і брутальним втручанням і тиском на усіх нас” – сказав Володимир Яцуба.

Володимир Яцуба зазначив, що вибори відбулися чесно, Дніпропетровщина обрала Януковича, іноземні спостерігачі не зафіксували порушень. Остання теза є хибною, бо тільки серйозних порушень, не рахуючи дрібних, спостерігачі від Європейської мережі спостерігачів за виборами (ЕНЕМО) зафіксували у області понад півсотні. Після виступів керівника виборчого штабу Януковича в області Геннадія Півняка, депутата з фракції компартії з обласної ради Осетрова, депутата Павлоградської міської ради Миколи Понамарчука, котрий нагадав про доцільність утворення Південно-Східної автономії у складі України, при чому в усіх виступах наполягалося на законності обрання Віктора Януковича і неконституційності дій опозиції, слово було надане народному депутату України Сергію Касьянову, котрий, виступивши від імені Комітету Національного Порятунку, закликав депутатів місцевих рад визнати перемогу Віктора Ющенка. Відповіддю були тупотіння ногами і гамір.
Сергій Касьянов
Зборами було ухвалене звернення депутатів рад усіх рівнів до Верховної Ради України. У зверненні зажадано від ВР забезпечити гарантовані Конституцією право на працю, охорону здоров’я, освіту, якими зневажають опозиційні сили. Зажадано захистити народ від екстремістських дій. Верховна Рада закликана працювати над бюджетом наступного року, вирішенням соціальних проблем. Верховна Рада може і мусить припинити розкол держави на два протидіючі табори – сказано у заяві, яка не містить конкретних пропозицій вирішення політичної кризи.
XS
SM
MD
LG