Доступність посилання

ТОП новини

В Белградi у вiвторок ввечерi невiдомi скоїли спробу замаху на президента Сербiї Бориса Тадича. Вони машиною наїхали на колону, в якiй був президентський автомобiль.


Михайло Рамач

Белград, 2 грудня 2004 – Напад стався неподалiк офiцiйної резиденцiї президента Тадича. Державне телебачення повiдомляє, що чорна автомашина типу “аудi” спершу пробувала врізатися в президентську колону машин у центрi столицi. Вдруге вона наздогнала ескорт через кiлька хвилин. Загадковий “аудi” великою швидкiстю наїхав на автомобiль президента. Проте йому перешкодила автомашина типу “бе-ем-ве”, яка супроводжувала Тадича. Невiдомим пiсля зiткнення вдалося втекти. Президент не отримав травм.

Саме такий напад свого часу скоєний на покiйного прем’єра Сербiї Зорана Джинджича. Тодi на його машину наїхала вантажiвка. Її водiя затримали. Проте суд його звiльнив, і вiн через два тижнi, за твердженням прокуратури, був одним з органiзаторiв замаху на голову уряду. Пiсля вбивства Джинджича вiн втiк за кордон й наразi перебуває у в’язницi в Грецiї.

Цiкаво, що про напад на Тадича спершу повiдомила його адмiнiстрацiя. Полiцейського повiдомлення не надходило. Та ще одне: напад збігся iз заявою партiї прем’єр-мiнiстра Воїслава Коштуницi, в якiй Тадича названо естрадною зiркою. У заявi зазначається, що Сербiї потрiбний президент, який свої особистi iнтереси та iнтереси своєї партiї пiдпорядкує державним i загальним iнтересам.

Тадич в середу заявив, що вiн не дiстав жодної iнформацiї вiд полiцiї щодо нападу , що кiлька мiсяцiв взагалi не отримує iнформацiї щодо своєї безпеки. Президента Сербiї захищає не полiцiя, котра пiдпорядкована урядовi, а елiтний спецпiддроздiл Збройних сил. У офiцiйний заявi Тадич зазначив: “Ситуацiї не треба драматизувати, але вона вiд усiх iнституцiй вимагає серйозностi. Це стосується i уряду, i президента, i парламенту. Подiю коментуватиму тільки тодi, коли отримаю офiцiйний звiт”, – додав Тадич.

Сербськi засоби масової iнформацiї зазначають, що на адресу Тадича нещодавно надiйшли листи з погрозами . Невiдомi попереджають президента, що вiн зазнає долi Зорана Джинджича через те, що виступає за спiвробiтництво з Мiжнародним трибуналом з воєнних злочинiв. Погрожувальнi листи надiйшли й на адресу президента Сербiї i Чорногорiї Светозара Маровича.
XS
SM
MD
LG