Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент розглядає становище в Україні на надзвичайній сесії.


Славко Волинський

Брюссель, 1 грудня 2004 – Під час надзвичайної сесії Європейського парламенту, яка сьогодні була скликана у зв’язку з загостренням політичної кризи в Україні, члени Європарламенту закликали президента України Леоніда Кучму до проведення «третього кола» голосування та затвердили рішення про участь більшої кількості спостерігачів від ЄС під час наступного туру виборів. У засіданні сесії Європарламенту від українських парламентарів узяв участь Борис Тарасюк.

Розпочавши засідання і привітавши гостя з України Бориса Тарасюка, голова Європейського парламенту Жозеп Боррель відразу наголосив, що Борис Тарасюк прибув до Брюсселя не як прибічник опозиції чи провладного кандидата на президента України, а як представник від усього українського парламенту. Члени української делегації пізніше пояснили журналістам, що до Брюсселя мав був приїхати голова Верховної Ради Володимир Литвин, але в останній момент через напружене становищем в українському парламенті він змушений був відмовитись від поїздки і доручив це зробити Борисові Тарасюкові.

Під час виступу в Європейському парламенті пан Тарасюк ознайомив присутніх із нинішнім політичним становищем в Україні, вказав на низку фальсифікацій під час першого і другого туру виборів і закликав Європарламент вплинути на українську владу, щоб не допустити поділу України на захід і схід. Тарасюк нагадав, що ще в 1993 році чув і читав прогнози ЦРУ та деяких російських аналітиків про те що через кілька років в Україні відбудеться розкол. «Однак, – сказав Тарасюк, – єдина Україна існує вже тринадцять років і довела світові, що український народ єдиний і неподільний».

Під час виступу Борис Тарасюк звернув увагу членів Європарламенту на той факт, що російські перекладачі телеканалу «Євроньюз» перекручують суть і зміст тих програм, у яких мовиться про Україну. Згідно з твердженням Тарасюка, російські перекладачі каналу подають тексти таким чином, ніби ЄС відмежовується від України і засуджує дії опозиції.

Члени Європарламенту ухвалили закликати президента України Леоніда Кучму до проведення ще одного туру голосування. Делегація від Європарламенту виїде до Києва вже наступного тижня.

У сесійному залі Європарламенту було досить багато депутатів із помаранчевими хустинками, в помаранчевих шарфах, у помаранчевих краватках.

Після завершення сесії я поцікавився в Бориса Тарасюка, якої конкретної допомоги він очікує від Європарламенту, щоб подолати кризу в Україні. Говорить Борис Тарасюк: «Перш за все делегація Європарламенту збирається вирушити до Києва, щоб ознайомити народ і сторони конфлікту із своєю позицією».

На запитання «Радіо Свобода», яке звернення планує передати Європарламент українській владі та панові Кучмі, голова комітету Європейського парламенту у справах України Марек Сівєц відповів: «Впровадьте відповідні процедури і право для того, щоб поновити вибори, тобто повторити другий тур виборів, дотримуйтесь чесності у виборах, а ми вам у цьому допомагатимемо».

На думку багатьох спостерігачів, найзворушливішим і найчіткішим був виступ депутата Єжи Бузека. Він заявив, що окрім того, що слід максимально збільшити кількість спостерігачів під час наступного туру голосувань, слід ще й забезпечити жителів Сходу України об’єктивною інформацією про те, що коїться в Україні, бо власне відсутність там такої інформації якраз і сприяє поділові України. Єжи Бузек: «Люди в Україні дуже змучені. Півмільйона, мільйон стоять на морозі вже понад десять днів. І це є також наша відповідальність, відповідальність усього світового співтовариства, кожного журналіста і політика, щоб натиснути на президента Кучму для проведення чесного третього туру виборів, і щоб цей тур був справедливим».

Тим часом Борис Тарасюк також обговорив становище в Україні і з новим комісаром ЄС із зовнішніх узаємин і політики європейського сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер. А Європейський парламент повернеться до розгляду резолюції про становище в Україні завтра до обіду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG