Доступність посилання

ТОП новини

Канцлер Німеччини за проведення в Україні «нових виборів».


Надія Кандиба

Німеччина, 1 грудня 2004 – Ситуація в Україні стала темою для обговорення і в Бундестазі. Виступаючи перед депутатами, канцлер Німеччини Ґергард Шредер висловився за проведення в Україні «нових президентських виборів» і наголосив на важливості пошуку політичного шляху врегулювання конфлікту.

Конституційну кризу в Україні слід розв’язати демократичним шляхом, спираючись на волю народу та на Основний закон країни, заявив глава німецького уряду Ґергард Шредер: “Після подій, що відбулися, досягти цього можна тільки за допомогою нових виборів”, – додав канцлер Німеччини. Шредер запропонував Києву тривале партнерство з боку Європейського союзу, якщо Україна скористається демократичними механізмами для врегулювання державної кризи.

У своїх виступах у Бундестазі депутати від владних соціал-демократів та “зелених” скритикували російського президента Володимира Путіна за втручання в українську передвиборну кампанію. Також і канцлер Німеччини наголосив, що слід утримуватися від будь-якого втручання ззовні. Це стосується й Росії, додав Шредер: “Останньою інстанцією, яка вирішує майбутнє України, може бути тільки народ цієї країни”, – наголосив глава німецького уряду.

Водночас він виступив і на захист Володимира Путіна, повідомивши, що провів із ним дві телефонні розмови, під час яких той запевнив, що готовий визнати результати демократичного процесу в Україні. Щоправда, канцлер нічого не сказав про те, як ставиться Путін до повторного голосування.

Лідер опозиційних нині християнських демократів Анґела Меркель привітала факт телефонних переговорів між Шредером та Путіним. Вона зауважила, що й Росія несе відповідальність за мирний процес в Україні.

До речі, Анґела Меркель, так само як і інші депутати, що взяли сьогодні слово, вважає за доцільне провести в Україні «нові вибори». Однак ніхто з членів Бундестаґу не уточнив, що вони мають на увазі під «новими виборами» – повторне проведення другого туру чи взагалі нове переголосування.

Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер в цьому питанні був конкретнішим. Він запропонував повторити другий тур, але вже під міжнародним спостереженням.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG