Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відбулися сесії місцевих рад, на яких депутати засудили сепаратистські заяви і дії посадових осіб у регіонах України.


Михайло Снігур

1 грудня на позачерговій сесії Дніпропетровської міської ради депутатами ухвалене звернення до Верховної Ради України, президента України і жителів Дніпропетровська. У зверненні висловлена стурбованість наростанням протистояння політичних сил в Україні, внаслідок якого у фінансово-економічній системі України проявилися негативні тенденції. Президента України та Верховну Раду закликано до вжиття негайних заходів щодо припинення намагань деяких органів виконавчої влади і місцевого самоврядування ухвалювати рішення, у тому числі, політичні, що порушують Конституцію України і знаходіться поза межами їхньої компетенції. Депутати міськради вважають неприпустимими будь-які дії, спрямовані на зміни адміністративно-теріториального устрою України. Депутати звернулися до міської прокуратури з пропозицією дослідити і дати оцінку фактам порушень Закону про вибори президента та адміністративного тиску на виборців. Жителі міста закликані до збереження миру і спокою та поваги до права кожного висловлювати свою думку і політичні уподобання законним шляхом.

Подібні заяви ухвалені Кіровською і Жовтневою районними радами Дніпропетровська. У заяві Жовтневої районної ради, зокрема, констатовано, що територія України і її кордони є недоторканними, засуджені заклики посадових осіб у Сіверському Донецьку, що ведуть до розділу України. Депутати районної ради звернулися до ректорів Вищих навчальних закладів з закликом не переслідувати студентів за участь у політичних заходах.

Відбулася і позачергова сесія обласної ради. На сесії виступили голова обласної державної адміністрації Володимир Яцуба і голова обласної ради Галина Булавка. Депутатам ради чи запрошеним особам, котрі записалися на виступи, слово надане не було. І Галина Булавка і Володимир Яцуба брали участь у форумі депутатів усіх рівнів, проведеному у Сіверському Донецьку, і знаходилися у президії форуму. Галина Булавка з трибуни зачитувала прикінцеві документи форуму. Перед тим у Дніпропетровську був проведений місцевий форум депутатів усіх рівнів з невизначеними і малозмістовними прикінцевими документами і збори депутатів обласної ради, на яких Галина Булавка повідомила, що Володимир Яцуба пропонував обрати себе головою обласної ради і утворити спільний виконавчий орган обласної ради і обласної адміністрації. Вочевидь, перші особи у керівництві Дніпропетровської області вичікували на який бік пристати або виконували вказівки з київських владних кіл і зрозумівши, куди хиляться шальки політичних терезів, спочатку зробили особисті заяви про неприйнятність сепаратизму та скликали сесію облради, яка виглядала як їхній персональний бенефіс. У короткому рішенні, ухваленому сесією, заявлено, що головним у діяльності органів місцевого самоврядування на Дніпропетровщині слід вважати збереження суверенітету і територіальної цілісності України та недопущення протиправних дій, які можуть призвести до негативних наслідків у соціально-економічній ситуації.

Тимчасом мітингова активність у Дніпропетровську дещо понизилася, але щоденні мітинги тривають.

гурт "Вертеп" - "Лєнта за лєнтою"
На центральному майдані міста щодня відбувається мітинг на підтримку Віктора Ющенка та концерти музичних гуртів. (Фрагмент пісні “Лєнта за лєнтою” у виконанні дніпропетровського гурту “Вертеп”).
XS
SM
MD
LG