Доступність посилання

ТОП новини

Представники Єврокомісії про становище в Україні й її перспективи.


Славко Волинський

Брюссель, 2 грудня 2004 – «Європейська комісія не розуміє нехтування урядом України рішення Верховної ради – законодавчого органу держави – про відставку Кабінету міністрів», – сказала сьогодні в Брюсселі речник Єврокомісії з міжнародних питань Франсуаз Ле Дай під час прес-конференції. Вона також додала, що новітня історія Європи таких прецедентів ще не знала. На думку пані Франсуаз Ле Дай, уряд України порушує основні засади Конституції України, принципи демократії та верховенства закону. Після прес-конференції перед журналістами зі спеціальною заявою виступила комісар ЄС у справах зовнішньої політики Беніта Ферреро-Валднер.

Виступаючи перед журналістами, Беніта Ферреро-Валднер насамперед повідомила, що щойно розмовляла з Верховним представником ЄС у справах зовнішньої політики Хав’єром Соланою і він висловив задоволення від результатів другого раунду переговорів у Києві щодо врегулювання політичної кризи в Україні. «Євросоюз, – сказала комісар Єврокомісії, – поступово, крок за кроком робить усе можливе, щоб запобігти кривавому конфліктові в Україні. І нам це вдається. Тепер ми покладаємо всі надії на рішення українського Верховного суду», – заявила пані Ферреро-Валднер.

На запитання журналістів, коли ЄС ухвалить План дій щодо співпраці з Україною в рамках європейської політики сусідства, Беніта Ферреро-Валднер відповіла: «Ми повинні сказати, що працюємо над цим документом. Спочатку його повинна схвалити Європейська комісія на початку грудня. Потім його повинна схвалити Рада міністрів ЄС. Щоправда, ми ще не затвердили жодного рішення, бо ухвалення плану дій у великій мірі залежатиме від розвитку демократії в Україні. Якщо Україна досягне прогресу в царині демократії, то я вас запевняю, що цей план дій надасть багато можливостей для співпраці з Україною і підтримки українського народу”, – сказала комісар ЄС у справах зовнішньої політики Беніта Ферреро-Валднер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG