Доступність посилання

ТОП новини

Cтуденти в Івано-Франківську розбивають наметове містечко.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 3 грудня 2004 - Студенти івано-франківських вузів розбивають на майдані перед обласною держадміністрацією наметове містечко. Таким чином урізноманітнюється діяльність безперервного щоденного політичного страйку. Водночас обласна коаліція “Сила народу” заявила, що готова організувати піший похід до Києва з вимогою негайного прийняття рішення про переголосування другого туру президентських виборів.

В Івано-Франківську до обіду повністю припинений рух громадського автотранспорту. Усі маршрутні мікроавтобуси та таксі заповнили вулицю перед обласною держадміністрацією, виявивши таким чином солідарність зі студентами та іванофранківцями, які вже більше тижня підтримують всеукраїнський політичний страйк.

Студенти також активно встановлюють намети перед обласною держадміністрацією. Таким чином вони створюють інформаційний осередок, який діятиме цілодобово. Редактор єдиної на Прикарпатті опозиційної реґіональної газети “Західний кур’єр” Василь Добрянський переконаний, що страйк вдасться припинити лише радикальними змінами в державі, передовсім переголосуванням другого туру президентських виборів:

“Очевидно, сам настрій, саме прагнення до волі, до демократії не втомлює. Тому незаперечним є той факт, що ці акції триватимуть до тих пір, поки демократична частина нашого суспільства не досягне певної перемоги”.

Щодо учасників кількатисячного страйку в обласному центрі Прикарпаття, основну участь у якому беруть студенти, то їхні наступні кроки редактор “Західного кур’єру” характеризує таким чином:

“Із сьогоднішнього дня студенти, які є рушійною силою політичного страйку, урізноманітнюють ці заходи. Перед нашим обласним адміністративним будинком буде розбите наметове містечко, де вдень будуть відбуватися різні політичні акції, передовсім інформаційні. Через це містечко налагоджуватимуться зв’язки із мешканцями Східної України, для того, щоб розповісти, що відбувається в нас”.

Водночас обласна організація коаліції “Сила народу” заявила, що очікує від державного керівництва негайного вирішення ситуації, що склалася в державі. Якщо цього не буде зроблено в найближчі дні, то коаліція готова організувати піший похід на Київ. Також укотре було оголошено, що триває постійна відправка іванофранківців для участі в акції протесту до столиці. Відповідно політичний страйк в Івано-Франківську не припинятимуть до того часу, допоки буде оголошено про прийняття рішення щодо переголосування другого туру президентських виборів.
XS
SM
MD
LG