Доступність посилання

ТОП новини

Студенти Миколаївщини вимагають відставки Голови облдержадміністрації Олексія Гаркуші.


Петро Каландирець

Миколаївщина
Миколаїв, 6 грудня 2004 - Лідери студентських комітетів кількох вищих навчальних закладів у Миколаївській області поширили у засобах масової інформації звернення. Його автори вимагають негайної відставки голови облдержадміністрації Олексія Гаркуші, якого називають “організатором фальшування результатів голосування на виборах Президента України у жовтні та листопаді 2004 року”.

Тим часом, у обласному штабі Віктора Ющенка розпочали агітаційну кампанію.

Лідери студентських комітетів кількох вищих навчальних закладів у Миколаївській області підтримали вимоги учасників акцій протесту про відставку голови обласної державної адміністрації Олексія Гаркуші. Відповідне звернення вже надіслане керівнику адміністрації:

“Миколаївська облдержадміністрація сприяла масовим фальсифікаціям результатів голосування на виборах Президента України. Ви свідомо чинили тиск на викладачів і студентів миколаївських ВІЗів з метою примусити їх підтримати кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича. За Вашої активної участі студентів заганяли на майдани міста на демонстрації в підтримку провладного кандидата. Викладачі і адміністрація ВУЗів, залякані чиновниками облдержадміністрації, продовжують тотальний облік відвідування студентами передвиборчих заходів на підтримку Януковича”.

Студенти твердять, що саме голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша сприяв звільненню з вищих навчальних закладів регіону прихильників Віктора Ющенка.

Голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша
Автори документу вимагають від пана Гаркуші “публічного вибачення перед викладачами та студентами, яких принижували протиправними діями”. Є тут і вимога скласти повноваження голови облдержадміністрації. Тим часом, перший заступник керівника Миколаївського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Юрій Діденко повідомив, що “у регіоні вже розпочата активна передвиборча кампанія”.

Юрій Діденко: “Зроблені певні висновки, що на недостатньому рівні були організовані агітаційні заходи на підтримку Віктора Ющенка на Миколаївщині. Нині посилений вплив на районні штаби. У деяких штабах відбувається ротація тих керівників, які довели свою нездатність на минулих турах голосування. Розпочалася агітаційна кампанія, зокрема, мітинги...”

Щоденні акції на підтримку Віктора Ющенка відбуваються на площі імені Леніна, на підтримку Віктора Януковича – у Каштановому сквері.

Перший заступник керівника Миколаївського обласного штабу Віктора Ющенка Юрій Діденко повідомив і про проведення у обласному центрі конкурсу української патріотичної пісні. Захід довелося провести на міському майдані просто неба. Вперше за останні 8 років міська влада не надала для цього приміщення в центрі Миколаєва, запропоновані ж нею розташовані на околиці міста, без належного опалення.
XS
SM
MD
LG