Доступність посилання

ТОП новини

Українці Америки й Канади - спостерігачі виборів в Україні.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк. 15 грудня 2004 - Українці Америки й Канади знову візьмуть участь у виборчому процесі в Україні в ролі міжнародних спостерігачів.

Український Конгресовий комітет Америки відряджає добровольців спостерігачами на третій тур президентських виборів в Україні, призначених на 26 грудня. Також Український Канадський конгрес закликав усіх земляків, яким уже виповнилося 18 років і хто зацікавлений у допомозі демократичному процесові на рідних землях, як тут кажуть, зголошуватися спостерігачами, реєструючись при Конгресі.

Спостерігачі мають занотовувати випадки махінацій, маніпуляцій з виборчими бюлетенями, якщо, звичайно, щось подібне матиме місце, як це було у попередньому турі, результати якого визнав недійсними Верховний суд України. Заокеанські українці, як підкреслює, зокрема, Український Канадський конгрес, відіграватимуть важливу роль серед міжнародних спостерігачів, бо володіють українською мовою.

Спостерігачі повинні прибути на місце за тиждень до дня виборів і залишатися ще на три дні після того. Охочі пройдуть тренування. Вони повинні мати з собою відповідне спорядження, фотокамери й мобільні телефони. Спостерігачів заплановано посилати до таких областей як Донецька, Луганська, Харківська, Кіровоградська, Одеська, Херсонська, Миколаївська, Дніпропетровська, а також до Криму. Світовий Конгрес українців опублікував заяву з нагоди нового туру виборів, що відбудуться 26 грудня цього року. Цей документ, що його підписали Аскольд Лозинський, президент Світового Конгресу, Віктор Педенко, генеральний секретар, і Юрій Даревич, голова виборчого координаційного комітету, закликає зголошуватися “усіх негромадян України, які не акредитовані як міжнародні спостерігачі, але можуть виконувати цю роль в Україні або на виборчих дільницях закордоном під час наступного раунду виборів”.

“Значення цих виборів величезне. Ми знову закликаємо українських громадян закордоном, внесених до виборчих списків, і тих, хто ще має час зареєструватися до 18 грудня, проголосувати 26 грудня. Ми закликаємо акредитованих міжнародних спостерігачів пожертвувати знову своїм часом, їхати в Україну, особливо до тих місць, де у минулому фальсифікації були особливо нахабними, а якщо нема змоги, то принаймні взяти участь спостерігачами на виборчих дільницях закордоном”, - говориться у зверненні Світового Конгресу українців.
XS
SM
MD
LG