Доступність посилання

ТОП новини

Президент Буш розпочав реформу американської розвідки.


Сергій Куделя

Вашингтон, 17 грудня 2004 - Президент США Джордж Буш підписав сьогодні закон про реформу американських розвідувальних служб, який був схвалений обома палатами Конгресу США на початку грудня. За оцінками спостерігачів, введення закону у дію призведе до найбільшої реорганізації системи американської розвідки з часу Другої Світової Війни. Тоді, після несподіваного нападу на американську військово-морську базу у Перл Харбор, було створено Центральне Розвідувальне Управління. Сьогодні ж, після виявленої неспроможності ЦРУ попередити теракти 11 вересня, новим законом вводиться посада директора національної розвідки.

Ще місяць тому чільні конгресмени та сенатори ставили під сумнів можливість ухвалення до кінця цього року нового закону про розвідку. Проти нього виступала група провідних республіканців, які критикували закон за недостатньо жорсткі заходи щодо боротьби із нелегальними імігрантами. Водночас, за деякими свідченнями, проти ухвалення закону лобіювало і керівництво Пентагону, оскліьки деякі його положення ускладнюють доступ військових до останніх розвідувальних данних. Лише особисте втручання преиздента Буша та віце-президента Чейні, які провели серію конслуьтацій із найбільш впливовими критиками законопроекту, дозволило розпочати реформу спецслужб ще до початку різдвяних канікул.

Більшість положень нового закону, які детально викладені на майже 600 сторінках, були запропоновані ще влітку цого року у звіті Комісії Конгресу з розслідування терактів 11 вересня. Головним з них стало введення посади директора з національної розвідки, який буде здійснювати координацію 15 державних агенцій, що займаються збором та аналізом ровідувальної інформації. Директор буде також визначати бюджетні пріорітети щодо кожного з розвідувальних напрямків. Виступаючи сьогодні на церемонії підписання закону, Президент Буш наголосив, що його положення покликані сприяти більш скоординованій роботі різних розвідувальних служб:

“Закон, який я сьогодні підписав, продовжує реорганізацію нашого уряду. Ті, хто покликаний захищати Америку, повинні володі найкращої розвідувальною інформацією. І ця інформація повинна бути складена в єдине ціле, щоб надати найкраще уявлення про існуючі загрози для нашої держави.”

Закон також передбачає створення нового антитерористичного центру, який би відслідковував інформацію, пов”язану виключно із загрозами нових терактів. Він також дозволяє службовцями займатися прослуховуванням телефонних розмов тих осіб, які підозрюються у терористичній діяльності. Серед положень, спрямованих на боротьбу із нелегальною іміграцією, закон передбачає збільшення числа прикордонників до 10 тисяч у наступні 5 років, а також обов”язкову перевірку легальності перебування у США під час видання водійських прав. Хоча Президент Буш поки відмовився називати свою кандидатуру на посаду директора національної розвідки, більшість спостергігачів вважають, що нею стане один з чинних керівників розвідувальних служб.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG