Доступність посилання

ТОП новини

Угорські миротворці повернулися додому з Іраку.


Василь Плоскіна

Угорщина, 23 грудня 2004 – У середу після обіду в будапештський аеропорт Ферігедь прибули літаки з угорськими військовими, які завершили миротворчу місію в Іраку. Транспортний батальйон у складі 300 солдатів протягом 16 місяців виконував свої завдання на іракській території.

Угорські миротворці виведені з Іраку на основі рішення Державних Зборів Угорської Республіки, ухваленого восени поточного року. Нагадаю, що правляча ліво-ліберальна урядова коаліція висунула пропозицію перед депутатами щодо продовження мандату угорського миротворчого контингенту в Іраку. Однак вона не набрала двох третин голосів у парламенті. Проти цього рішення голосували консервативні угорські партії, мотивуючи свою позицію тим, що перебування угорських військовослужбовців в Іраку є небезпечним для їхнього життя. Не зумів вплинути на переконання одного з лідерів угорської урядової опозиції Віктора Орбана навіть прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер. Голова Республіканського союзу Угорщини (скорочено ФІДЕС-МПС) сказав у телефоній розмові Тоні Блеру, що угорська опозиція тільки віддзеркалює настрої, які панують у суспільстві щодо участі угорських військових у миротворчому процесі в Іраку.

Отож упродовж трьох днів, що минули з понеділка, транспортний батальйон угорських солдатів здійснив шістьсот сімдесятикілометровий автомобільний перехід з іракського міста аль-Гіллах до однієї з тимчасових американських військових баз у Кувейті. Вони везли з собою 80 контейнерів з різноманітним військовим спорядженням за допомогою ста шести транспортних засобів. Наразі додому прибули тільки солдати. Свою техніку угорські військові планують переправити з Кувейту додому на початку 2005 року.

Перша партія угорських миротворців приїхала до іракської провінції Вавилон в липні 2003 року на прохання американської сторони. За неповні півтора року угорський транспортний батальйон здійснив 642 автомобільні рейси, доставивши за призначенням понад 50 тис. тонн гуманітарних вантажів та військового спорядження. Угорські вантажні автомобілі подолали відстань іракськими дорогами, що становить 2,5 мільйона кілометрів.
XS
SM
MD
LG