Доступність посилання

ТОП новини

Підсумки року для України. Погляд з Одеси.


Петро Каландирець

Переважна більшість політиків, громадських активістів, представників творчої інтелігенції в Одесі вважають головною подією 2004 року протести опозиції на майдані Незалежності у Києві і результати переголосування другого туру виборів Президента України.

Перший заступник Миколаївської крайової організації Народного Руху України Олександр Малицький назвав серед найголовніших подій року, що минає, “неочікувану активність студентів вищих навчальних закладів регіону, які, поставивши понад дві тисячі підписів, підтримали вимоги опозиції щодо відставки голови обласної держадміністрації Олексія Гаркуші”.

Олександр Малицький: “Раніше молодь була надзвичайно далека від політики. Нині студенти місцевого відділення Києво-Могилянської академії підтримали “помаранчеву революцію”. Молодь пішла на виборчі дільниці і голосувала. Вона взяла активну участь у агітаційній кампанії”.

Народний депутат України Левко Лук’яненко, який днями відвідав Одесу, вважає, що “найважливішою подією 2004 року стало переворення українського населення в українську націю. Ця нація відчула, що вона є повноправна і має змогу змінювати, усувати і ставити нову владу. Ця нація проявила себе у “помаранчевій революції”, яка засвідчила, що з’явилося зовсім нове явище”.

Народний депутат України (фракція “Наша Україна”) Едуард Гурвіц в інтерв’ю радіо “Свобода” зауважив, що 2004 рік “вже вписаний до історії України і до історії Європи як рік, коли наша незалежність і українська політична нація відбулися “де факто”. Це рік смерті принизливого міфу про безстроковий терпець і політичний “другий гатунок” українського народу. Це рік перемоги свободи над вітчизняним і закордонним тоталітаризмом. Ми зміцнили у розумінні цілої Європи і цілого світу новий політичний Закон, який скасував безпосередню залежність між радикальністю вирішених революцією завдань і ціною крові, яка за це заплачена”.

Головною подією року “помаранчеву революцію” назвав і народний депутат України Олексій Козаченко:

“У нашому суспільстві сталися демократичні зміни, які дають право сподіватися, що побудуємо нарешті цивілізоване суспільство. Я вважаю, що наступний рік має пройти пройти саме під цим символом”.

Одеса, 30 грудня 2004 року - Представник всеукраїнської громадської організації “Демократична коаліція” Михайло Мацюк вважає, що “нова українська влада буде здатна успішно вирішити чимало економомічних, політичних і національно-культурних проблем”.

Михайло Мацюк: “Особисто я понад 13 років живу немов би у незалежній Україні, а дотепер не відчував, що у мене є моя держава. У мене було таке відчуття, що влада у цій державі є мені чужою, далекою від українських інтересів.

Нарешті нині український народ здобув, і я у це щиро вірю, справді українську владу. Саме вона поведе наш народ справжнім шляхом захисту національних інтересів. Це надає впевненості. Я Новий рік зустрічаю з оптимізмом і зі щирою надію у краще майбутнє для народу, для моєї сім’ї”.
XS
SM
MD
LG